Od Dannyho Welbecka se očekávají velké věci

Bývalý obránce United Arthur Albiston věří, že se tento teprve 17-tiletý mladík na Old Trafford jednou prosadí. ,,V Arsenalu hrával Kanu, nyní jeho místo zaujímá Adebayor a já si myslím a pevně věřím v to, že to co oni dali Arsenalu, tak Danny může dát United. Je schopen dostat míč lehce za obránce. Má poněkud pomalý styl hry a na první pohled by se Vám mohlo zdát, že není příliš rychlý, ale opak je pravdou. I přes jeho výšku dokáže perfektně kontrolovat svoji hru, což se od takových dlouhánů většinou neočekává“.

,,Danny má velkou jistotu, když má míč u kopačky a také velmi dobrou techniku. Umí se lehce dostat přes obránce a je mu jedno, kterou nohu při tom použije a má klidnou povahu. Hráči jako je on jsou často obětí nedovolených zákroků, ale Danny se prostě postaví zpátky na nohy a hraje dál. United mají hráče jako je Tevez nebo Rooney, kteří mají těžiště velmi nízko a také mají velkou sílu. Danny tak může, pokud se bude pořád zlepšovat, nabídnout další možnost v ůtoku“.

Faktem je, že United si nevychovali svůj vlastní fotbalový talent už mnoho let, ale teď se to může změnit. Podle Albistona je pro útočníky jěště těžší se na Old Trafford prosadit, než pro ostatní mladé hráče. ,,Nejtěžší úkol ve fotbale je dostat míč do sítě a klub, jakým je Manchester United zkrátka musí mít hráče, který to dokáže k dispozici úplně pořád. Vytváření obránců či záložníků je o něco lehčí“, tvrdí Albiston.

,,Branky vyhrávají zápasy a všechny velké týmy nemohou čekat, až se nějaký mladík z rezervy ujme, takže je očividně lehčí takového útočníka koupit. Já věřím, že v Manchesteru se to konečně povedlo, protože potenciál, jakým disponuje Danny Welbeck je opravdu velmi nadějný a již nyní v 17 letech Danny dokazuje, že jeho čas určite přijde“.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.