Manchester United – Newcastle 6:0

Manchester United v 22. kole Premier League rozstřílel Newcastle 6:0, hattrickem se blýsknul Cristiano Ronaldo.

Manchester začal utkání velmi aktivně a už ve 3. minutě pálil z dobré střelecké pozice nad Rooney. O tři minuty později musel Given zasahovat proti střele Rooneyho z 20ti yardů. V 14. minutě Ronaldo dobře vysunul Rooneyho a ten pálil z úhlu přímo do irského brankáře Newcastelu. V 26. minutě už sice O’Shea hlavičkou překonal Givena, toho ale zastoupil obránce Cacapa. V 28. minutě mohlo naopak udeřit na druhé straně, ale Damien Duff střílel nad. V 42. minutě z dálky skvěle vystřelil Ronaldo a Given měl plné ruce práce, aby míč vyrazil. O chvíli později zahrával rohový kop Ryan Giggs a Ronaldo hlavičkoval těsně vedle. Druhý poločas začali domácí skvěle a v 48. minutě se střelecky prosadil Ronaldo z přímého kopu střelou pozemi – 1:0. V 55. minutě se po chybném odkopu Givena dostal k míči Ryan Giggs, přihrál volnému Tevezovi a ten střílel skoro do prázdné branky – 2:0. V 57. minutě se do šance dostal Rooney, ale branka mu v dnešním utkání nebyla souzena. O pár minut později musel Van der Sar likvidovat střelecký pokus N’Zogbii a po něm i Michaela Owena. V 70. minutě přidali United třetí branku – Carlos Tevez skvělou přihrávkou našel Ronalda a ten nezaváhal. V 75. minutě zkoušel čtvrtý gól přidat střídající Nani, ale marně. V 79. minutě znovu neuspěl Rooney, jehož střelu vyrazil Given na roh. V 85. minutě Rooney našel Ferdinanda a ten střelou z první z úhlu přidal čtvrtý gól. Domácím to ale nestačilo a v 88. minutě Ronaldo završil svůj hattrick, když prostřelil hostujícího brankáře. Tečku za utkáním udělal Tevez, který střelou o břevno uzavřel výsledek utkání na úžasných 6:0. Za protesty byl pak ještě vyloučen bývalý hráč United Alan Smith. Díky zaváhání Arsenalu se Manchester dostal na první místo v tabulce.