Aston Villa- Manchester United 0:2

Dnes se mám opět vrátily duely FA Cupu. Los nebyl příliš dobrý, protože nám přidělil Aston Villu, kterou vede Martin O"Neill, i přesto Rudí Ďáblové vydřeli vítězství 2:0 po brankách Ronalda a Rooneyho.

V utkání na Villa Park se objevil po zranění Edwin Van Der Sar. Tomasz Kuszczak tentokrát chyběl na lavičce, protože dostal volno a na jeho místo byl nominován Tom Heaton.

V 5. minutě jsme měli první šanci. Při sprintu přes půl hřiště zakončoval Anderson, ale neúspěšně.

V 16. minutě přišel centr Parka na Sahu, ale tomu sebral míč z hlavy Scott Carson. V 10. minutě další šance United. Na levé straně utíkal Patrice Evra, který nacentroval míč na Ryana Giggse, ale jeho hlavička nenalezla cestu do branky. Carson opět odkopával od brány.

Další minuty dominoval Manchester United. Ovšem pouze v držení míče, protože šance si United nemohli vytvořit. I přes všechno se Sir Alex Ferguson na lavičce United nerozčiloval.

Dobře se ukázala defenzíva United, která Aston Villu nepouštěla do šancí. Ofenzíva Aston Villy si mohla nechat zdát o ohrožení Edwina Van Der Sara.

Jako obvykle byl na levé straně obrany Patrice Evra, který rozdával míče na druhou stranu na Cristiana Ronalda, který byl buď faulován, nebo ztratil míč…

V 35. minutě se naskytla první šance Aston Villy. V pokutovém území se objevil John Carew, který proběhl pár metrů vedle Ria Ferdinanda a vystřelil. Naštěstí trefil pouze boční síť.

O pár minut později převzal míč Laursen a poslal jej daleko do předu. Míč získal Agbonlahor a svým sprintem běžel na bránu, ale skvěle jej zastavil Vidic. Tento Srb je nezbytnou součástí kádru United. Hůř si nevedl ani Evra, který zblokoval střelu Reo- Cokera ve 42. minutě na rohový kop.

V poslední minutě byl u míče Louis Saha. Francouz přihrál do středu Ronaldovi a ten vystřelil velmi tvrdě. Carson vyrazil míč tak nevydařeně, že spadl pod nohy Ryana Giggse, který netrefil prázdnou branku. Pouze Ryan ví, proč nevyužil takovou příležitost.

Tímto skončil první poločas, tedy 0:0. Po nudných 45 minutách se těšíme na druhý poločas, který bude doufám lepší.

Na druhý poločas zabraly kamery na tribunách Villa Parku Fabia Capella, tedy nového trenéra Anglické reprezentace. Ital se přišel podívat hlavně na nadějné hráče Aston Villy a Manchesteru United.

Začal druhý poločas ! Boss United neudělal žádnou změnu, takže Rooney, Hargreaves, Nani, O"Shea a Heaton čekali na svou šanci na lavičce.

Konečně se ozvali i fans United. Měli bychom připomenout, že Ferguson řekl, že atmosféra na OT při posledním zápase s Birminghamem připomínala pohřeb. Tentokrát zpívali " He goes by the name of Wayne Rooney", takže tímto chtěli, aby Fergie připravil změnu…

Signály fanoušků United Fergieho ovlivnily, protože poslal Rooneyho z lavičky, aby se šel rozcvičit. Bylo potřeba zlepšit ofenzívu.

Dvě minuty po přestávce získal 25 metrů od brány míč Anderson. Ovšem míč ztratil.

Hráči United atakovali obranu Villans. Přihrávka Ronalda ovšem nenašla adresáta, proto většinou střílel do hráčů Villans, a tím pádem vybojoval roh. Po jedné z těchto situací minula střela Vidice branku pouze o milimetry.

Na tribunách fans dále zpívali o Rooneym. V 64. minutě přišlo první střídání. Johna Carewa vystřídal Luke Moore.

Naštěstí Ferguson nás nenechal dlouho čekat. Šest minut po změně na straně Aston Villy poslal Fergie na hřiště Rooneyho, který nahradil Park Ji-Sunga.

Po slabé hře v těchto okamžicích se do šancí dostávala Aston Villa. Do šance se dostal Ashley Young, který se snažil překvapit Sara. Uff, naštěstí vedle. Běžela 73. minuta.

Dvě minuty na to přišel na hříště Shaun Maloney.

Do konce utkání zbývalo pouze 12 minut. Na zemi zůstal Vidic, který musel na chvíli za postraní čáru. Ferguson přichystal další změnu. Owen Hargreaves on, Louis Saha off.

Poté přišla snad první dokonalá situace United. Míč na pravém křídle má Cristiano, který vidí Rooneyho v náběhu. Rooney ovšem těsně přestřelil.

Carson opět odkopával od branky. United se ovšem tlačili do další šance. Na levém křídle byl Giggs, který přihrál Ronaldovi a ten neměl problém zakončit 4 metry od brány. Tato spolupráce Giggse a Ronalda byla skvělá.

Martin O"Neill chystá další změnu. Hřiště opustil Bouma a nahradil ho Gardner.

Aston Villa se chystal na velký útok. V 87. minutě z levé strany přišel centr na Gardnera, který hlavičkuje. Naštěstí netrefil branku.

Teď United pouze betonovali. Z ničeho nic se dostal do šance Carrick, ovšem ani nadvakrát neprostřelil Carsona, který skvěle zasáhl.

Akce ovšem dále trvá. Před vápnem střílí Ronaldo, ale trefuje pouze obránce ovšem míč se odrazilk Rooneymu a Goooooool ! Wayne krásnou střelou překonal Scotta Carsona.

V nastaveném čase Ferguson ještě vystřídal Ryana Giggse a na hřiště poslal Johna O"Shea. Tato změna už neměla žádný vliv, protože United již tento výsledek udrželi. Manchester United tedy postupuje a Aston Villa končí !

Můj názor: Tento zápas byl těžký, ale neukázali jsme i přesto dobrý výkon a myslím, že kdyby Aston Villa hrála líp, tak by postoupila. Kdybych měl hodnotit nejlepšího hráče, tak jím byl Anderson a Patrice Evra, ale taktéž se mi líbil výkon Wayna Rooneyho, který ukázal svou chuť do hry. Ryanovi ani Cristianovi nesvědčila jejich pozice… A ještě k tomu je Ronaldo unavený, protože odehrál celý vánoční program. Náš herní projev není dobrý už nějáký ten pátek, takže doufejme, že se to zlepší 🙂