Manchester United- Birmingham City 1:0

Již dnes na Old Trafford v 16:00 v rámci Premier League zavítal Birmingham City, aby změřil síly s Manchesterem United. Favoritem byli jednoznačně domácí, proto málokdo věřil, že by si z Old Trafford odvezli hráči Birminghamu nějaké body.

Na hřiště vyběhla celkem překvapivá sestava. Nejvíce bolely absence Wayne Rooneyho, Ryana Giggse a Edwina Van Der Sara. Od prvních minut poprvé v této sezóně nastoupil Park Ji-Sung. Na druhé straně hřiště hrál Nani a v útoku hrál po boku Carlose Teveze Cristiano Ronaldo. Další šanci dostal rovněž Tomasz Kuszczak.

Před prvním hvizdem pana Petera Waltona uctili hráči a fanoušci na Old Trafford nedávno zesnulého 35-letého skotského hráče- Phila O"Donella.

Od začátku United útočili. První šanci měl Carlos Tevez, který trefil bohužel pouze tyč branky Maika Taylora.

Rudí Ďáblové nadále útočili a oplatilo se jim to. V 24. minutě nekompromisně zavěsil v souboji jeden na jednoho Argentinec Carlos Tevez. Této brance předcházela skvělá spolupráce mezi Carlosem a Cristianem, která vyvrcholila Ronaldovou patičkou, která našla přesně Carlose Tevez, který se nemýlil.

Po této brance se Manchester Unite uspokojil. V této době viděl první žlutou kartu Liam Ridgewell.

Po nastavení tří minut ukončil hlavní rozhodčí první poločas !

Velmi důležitý gól Teveze, díky kterému mohli naši hoši jít do šatny s radostí. Šance v prvním poločase nechyběly, ale vstřelili jsem pouze jednu branku.

Do druhého poločasu vběhly oba týmy beze změny.

V druhém poločase nezměnili týmy svou hru, a proto jsem viděli neustálé útoky. Nejblíže brance byl Carlos Tevez, který trefil tyč. Během této části hry viděl žlutou kartu další hráč Brummies- tentokrát to byl Franck Queudrue.

V 66. minutě udělal dvojitou změnu Steve Bruce. Hřiště opustili Gary McSheffrey a Cameron Jerome a na jejich místa přišli Daniel De Ridder a Mikael Forssell. Jestli jde o United, tak taky udělali jednu změnu. Místo Carlose Teveze přišel na hřiště Louis Saha. V této době viděl další žlutou kartu Mehdi Nafti.

O pár chvil později byly další změny. Ze hřiště odešel Patrice Evra a Park Ji-Sung a na jejich místo přišli Owen Hargreaves a Wes Brown. U Brummies přišla také změna, protože Mehdi Naftiho nahradil Palacios. Oba týmy tímto vyčerpaly možnosti střídání.

Na konci utkání United nebezpečně povolili a Birmingham toho chtěl využít. V této chvíli to bylo opravdu nervující. Žlutou kartu viděl Wes Brown.

Rozhodčí nastavil 4 minuty, které brzy vypršely a United se mohli radovat ze zisku tří bodů. Rudí Ďáblové vyhráli na Old Trafford nad Birminghamem 1:0 ! Ovšem když se na to podíváme, tak mělo být skóre mnohem vyšší hlavně zásluhou United.

Manchester United 1-0 Birmingham City