Rozhovor s Danielem Simpsonem

Probít se do prvního týmu Manchesteru United není pro nikoho lehké. Danny Simpson má již první kroky ve své kariéře za sebou a v této sezóně válčí o základní sestavu.

 

Určitě si spokojen se svou rolí na tuto sezónu, že?

Jsem nadšený. Vrátil jsem se ze Sunderlandu na konci minulé sezóny a manažer mi řekl, že zůstanu tuto sezónu tady. Do té doby sem si vůbec nemyslel, že bych mohl dostat šanci hrát v Lize Mistrů. To je nezvyklá zkušenost.

 

Jsi odchovancem United, pocházíš z tohoto města, musí to být pro tebe velká odměna, že?

Zdá se to úžasné, že se mi splnily mé sny. Každý je tady na mě velmi milý. Nedávno, když jsem tady tankoval auto, tak zamnou někdo přišel a řekl mi: " Myslím, že pracuješ velmi dobře, takže se snaž v tomto duchu pokračovat." To bylo velmi milé, protože celý život fandí United. Opravdu jsem v té chvíli hrdý, že si tým vede dobře- nemohl bych si přát víc.

 

Jak s tebou jednají starší hráči, když bojuješ o základní sestavu?

Snažím se být jedním z nich během tréningů. Snažím se navázat kontakt se staršími hráči. Na začátku jsem je opravdu neznal, když jsem přišel do prvního týmu,  který je takto slavný, ale teď se cítím jako součást tohoto týmu. Časem musíš být také velmi opatrný, protože se obáváš, jestli se zaakceptuješ, ale já jsem neměl s tímto problém, protože od samého začátku se tedy cítím velmi dobře.

 

Jak ses dozvěděl, že zůstaneš v prvním týmu a můžeš žertovat právě s nimi?

Nemám opravdu žádné pravidlo, když se něco takové stane, protože pomalu tě začnou brát do prvního týmu. Spoluhráči mě přijali velmi dobře a to oni mě drží v týmu, když mě vezmou, abych si s nima zahrál karty nebo nějakou hru na Playstation. Najednou se začínáš s hráči poznávat, cítíš se skvěle a náhle opouštíš tým. Je tu velká konkurence, když chceš hrát v prvním týmu. Když jsem byly v Kyjevu na zápas s Dynamem, tak Wazza hrál bez přestávky Pro Evolution Soccer. Organizovali jsme turnaje v této hře, díky čemuž se udržela skvělá atmosféra. To je skvělé, protože se to každému líbí a je při tom plno smíchu a zábavy.

 

Je tady celkem dost mladých hráčů, kteří jsou z jiných států. Je to pro tebe lehké? Domluvíš se někdy s nimi?

Gerard Pique je překladatel! Je tady takovým prostředníkem, protože tlumočí některé slova od jinných. Ale například Nani se velmi zlepšil v Angličtině. Jednou jsme z nudy jen tak klábosili a najednou Nani vytáhl knížku a začal se učit Anglicky. Velmi mu pomohl Cristiano. Rovněž Andersonovi pomáhá. Dokážete si představit co dokážou říct, ale na hřišti nám jazyková bariéra vůbec nevadí. Nani, Anderson a Carlos Tevez jsou nejnovějšími hráči z velkou budoucností a každý z nich hraje skvěle. Jsou velmi usměvaví a chovají se velmi mile a sympaticky, když se potkáme v šatně.

 

Jaké jsou tvé osobní cíle, které sis určil před touto sezónou?

Chci být zdravý a hrát co nejvíc to půjde. Mluvil jsem s trenérem a vím, že jsou elementy v mé hře, na kterých musím zapracovat. Velmi často mluvím s Gary Nevillem, který mi říka, co musím na své hře zlepšit a často zůstává po tréningu, aby to semnou mohl procvičit. Jestli budu hodně pracovat a mé snažení přinese efekty, tak mi určitě trenér dá více šancí, abych ukázal co jsem se naučil. Mám naděje, že se to stane.

 

Určil ti Fergie nějaké konkrétní cíle před touto sezónou?

Řekl mi pouze, že budu dostávat šance hrát, ale nejprve si na to musím trpělivě počkat. Jsem připraven, abych pomohl týmu v každé chvíli. Ale vím, že máme v klubu plno skvělých hráčů, takže nemůžu očekávat, že budu tak snadno hrát. Na to potřebuju ještě trochu času, ale jestli budu tvrdě pracovat a uvidím zlepšení v mé hře, tak mám naděje, že ještě dostanu pár šancí v této sezóně.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.