Manchester United – Everton 2:1

Manchester United porazil v 18. kole Premier League na Old Trafford Everton 2:1 díky dvěma brankám Ronalda.

Sir Alex Ferguson udělal několik změn v základní sestavě domácích. V brance nastoupil Kuszczak a na pravé kraji obrany pak Danny Simpson. Jako první zahrozili domácí, ale Carlos Tevez v 7. minutě pálil z voleje hodně nad. O tři minuty později pálil Tevez v těžké pozici zblízka vedle. V 22. minutě z ničeho nic přišla první branka utkání – Cristiano Ronaldo krásnou střelou nedal Howardovi šanci. V 27. minutě ale bylo vyrovnáno – po centru Pienaara se hlavičkou prosadil Tim Cahill. V 39. minutě si Tim Howard poradil se střelou Teveze z 18ti yardů. V závěru prvního poločasu Manchester předvedl úžasnou akci, na jejímž konci byl Ronaldo, ale v akrobatické pozici pálil nad. Do druhého poločasu nastoupil místo nevýrazného Simpsona John O’Shea. V 51. minutě Howard musel zasahovat proti nebezpečné střele Andersona. O pár minut později nepřekonal Howarda ani Tevez. Na druhé straně Yakubu pálil hodně nad. V 74. minutě zahrál nakrátko přímý volný kop Ronaldo na Rooneyho a jeho střela z první skončila těsně nad brankou hostující branky. V 81. minutě zahrával přímý kop střídající Gravesen, ale Kuszczak byl na místě. Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, fauloval Steven Pienaar v pokutovém území Ryana Giggse a kopala se penalta. Tu bezproblémů proměnil Cristiano Ronaldo a zajistil tak Manchesteru důležité tři body.