Rozhovor s Nanim

Vycházející hvězda Portugalského fotbalu hrající v dresu Manchesteru United, tedy Nani, mluvil v deníku "A Bola" o svých plánech v klubu a reprezentaci.

 

Co povíš o svém novém světě?

Jsem nadšený. Můžu získat nové úspěchy, nemyslím si, že by mi jakýkoliv jinný tým pomohl v růstu lépe.

 

Tvá aklimatizace byla bezproblémová. Nezdá se ti, že se vše děje hodně jednoduše?

Hodně lidí mne moc neocení, protože na mě hledají chyby. Já na svých slabinách pracuji velmi tvrdě. Cítím se tady jako doma a mé první zápasy dokazují, že se mohu pořád zlepšovat.

 

Byl si překvapený, když se ti ozval Manchester United s nabídkou?

Ten zájem byl pro mě překvapivý. Věděl jsem, že mě sleduje hodně klubů, ale když se ozval Manchester, tak jsem byl velmi pozitivně zaskočený.

 

Čekal si, že dostaneš tolik šancí v Manchesteru United jako doposud?

Když jsem do United přišel, tak jsem měl jeden cíl: Tvrdě pracovat, bojovat o sestavu jak nejvíce umím a čekat na efekt. Ze začátku to bylo těžké, protože United má plno skvělých hráčů, ale díky některým hráčům, kteří se zranili jsem dostal šanci a přiznávám, že jsem doposud velmi spokojený.

 

Jaký je hlavní rozdíl mezi zápasem v Anglii a v Portugalsku?

To jsou úplně rozlišné soutěže. Tady je vše na vysoké úrovni. Velmi dobře vzpomínám na dva roky ve Sportingu, ale vím, že jsem chtěl dál. Tady v Anglii není žádný zápas jednoduchý. To není Portugalsko, protože tady není vítěz jistý do posledních sekund. V Anglii je každý zápas jako finále.

 

Jak vidíš šance na mistrovský titul?

Myslím, že máme velkou šanci na vítězství v Premier League a Champions League. Jestli to dokážu s týmem v debutové sezóně, tak to bude fantastické. United má tým, který to může dokázat. Vím, že je to těžké, ale jestli odvedeme hodně práce, tak to dokážeme.

 

Můžeš dosáhnout na takovou pozici, jakou má Cristiano Ronaldo?

Nemám rád, když někdo mluví: " Nani je druhý Ronaldo". Myslím, že můžu dosáhnout vysoké pozice a vyrobit si vlastní jméno ve světě. Mám naděje, že lidé budou říkat:" Toto je Nani, jeden z nejlepších hráčů na světě".

 

Za co vděčíš Sportingu?

Za to, že mi dal šanci hrát profesionálně fotbal. Toto nikdy Sportingu nezapomenu. Mijuji Sporting a jsem stále svázaný s  lidmi ze Sportingu. Nejvíce jsem vděčný panu Paulu Bentovi, ale teď válčím pouze a jedině za Manchester United.

 

Jaké šance na Euro 2008 má Portugalsko?

Postup byl skvělý. Tým byl šťastný a atmosféra byla skvělá. Hráli jsem fotbal pro oko diváka a co bylo nejdůležitější- postupili jsme. Máme velký potenciál, skvělé hráče. Můžeme Euro i vyhrát!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.