Manchester United-Derby Country 4:1

Již v 16:00 začalo utkání na Old Trafford, na které se fanoušci těšili, protože Manchester hrál proti poslednímu týmu v tabulce Premier League, tedy Derby Country. Podle očekávání Manchester vyhrál nad Berany vysoko 4:1.

Před zápasem se na Manchester hrnuly samé dobré zprávy, až na zprávu o Garym Nevillovi. Manchester United nastoupil téměř v nejsilnější sestavě a nové zprávy ohledně zranění nebyly.

Více problémů se objevilo na straně Derby Country, protože nemohli hrát Marc Edworthy a Andy Todd. Kvůli chřipce neměli nastoupit ani Claude Davis a Gary Teale. Ten první nastoupil v základní jedenáctce, ale Gary zůstal na lavičce.

Přesně v 16:00 otevřel utkání svým písknutím Chris Foy. Rychlost jako obvykle vysoká a atmosféra na Old Trafford předčila všechna očekávání. Fanoušci stále zpívali, aby pomohli Rudým Ďáblům ke třem bodům.

I když byl Manchester United jasným favoritem, tak to ze začátku vypadalo, že hosté převzali iniciativu. V tuto chvíli se dalo říct, že je to remízový zápas. Derby Country se párkrát pokoušelo ohrozit branku, ale většinou se jim nepovedlo dovést akci do finální přihrávky.

Útočnící Derby Country stříleli velmi slabě, a proto neměl Van Der Sar možnost, aby ukázal skvělé zákroky. V 12. minutě měl první šanci United Cristiano Ronaldo, ale jeho střela minula branku.

Ataky Rudých Ďáblů neustávaly- střílel Giggs, Rooney a žlutou kartu viděl Claud Davis.

Defenzíva Derby Country hrála čím dál hůř, a proto obrovská převaha United ke konci poločasu musela skončit brankou. 40. minuta tohoto utkání byla chvíle velké radosti a oddychu United. Míč do sítě dorazil Ryan Giggs! Nejprve na křídle pomotal obránce a poté prudce vystřelil Cristiano Ronaldo. Míč vyrazil Bywater ven z brány, ale bohužel pro Berany pouze před nohy Ryan Giggse.

O chvíli poté běžel sám na brankáře Wayne Rooney. Pohrál si  obránci, minul brankáře a přehodil ho. Fanoušci se již radovali z střelené branky, ale míč trefil tyč. Neuvěřitelné- Wayne nedal gól!

Angličana ale napravil Carlos Tevez. 44.minuta a další zmatek v pokutovém území Derby Country musel někdo potrestat gólem. Tentokrát to byl Argentínec Tevez! Z lehkostí překonal gólmana Derby. O pár vteřin později ukončil Chris Foy první poločas.

Svěřenci Sira Alexe Fergusona již převzali iniciativu, po dost vlažném začátku. Fanoušci si byli jistí tím, že se dočkají vysokého debaklu, a proto netrpělivě čekali na druhý poločas.

Hráči vyšli tunelem na hřiště, a na tribunách vybuchli fanoušci jako obvykle v jednu velkou radost. Tým Rudých Ďáblů nastoupil beze změny, ale nový trenér Derby Country vpustil na hřiště Mearsa a Howarda a stáhl Fagana a Barnese.

Hned na začátku poločasu dostal za faul na Cristiana Ronalda žlutou kartu Andy Griffin. Měli bychom říct, že druhý poločas začal stejně jako ten první. Nejprve zaútočil Manchester a poté odpověděli Berani a tak pořád dokola…

Když to vypadalo, že brnaku vstřelí Giggs, tak se míč pouze otřel o tyč, ale chvíli na to to napravil opět Carlos Tevez. Zpracoval krásnou přihrávku a šestnáct metrů od branky měl dost místa i času na zakončení. Obstřelil protihráče a vstřelil svou druhou branku v tomto zápase. Fanoušci se těšili na další průběh hry.

Pár minut poté opustil hřiště Anderson a na jeho místo přišel Darren Fletcher. Brazilec hrál opět skvěle a můžeme říct- nahrál na gól. Ukázal své umění, a proto ho vyprovázel ze hřiště potlesk fanoušků, kteří skandovali: " Anderson, Anderson.."

V 63. minutě odešel ze hřiště Ryan Giggs, který vstřelil dnes 100. gól v Premier League,  a na hřišti se objevil Louis Saha.

Hráči United čekali na rozehrání rohového kopu, ale od laviček se hlásila další změna v týmu Rudých Ďáblů. Hřiště opustil Rio Ferdinand a na jeho místo přišel John O"Shea. Pásku kapitána dostal od Ryana Giggse Rio Ferdinand, ale ten ji opět předal Edwinu Van Der Sarovi.

Svou první branku venku vstřelili hráči Derby Country nečekaně na Old Trafford. V 75. minutě Steve Howard rozhodl v těžké a zmatené situaci ve prospěch hostí, ale jak se později ukázalo, tak míč byl celým objemem bohužel za brankovou čárou a za branku mohl hlavně Edwin Van Der Sar, který nesmyslně vyběhl.

Arbitr nastavil tři minuty a o chvíli později po faulu na Ronalda odpískal penaltu.  V 91. minutě jsme viděli čtvrtou branku United! Ronaldo bez problémů překonal brankáře z penalty.

3 body, 4 branky, 1 inkasovaná branka. Taková je statistika po závěrečném hvizdu. Manchester United jasně vyhrál a udržel si druhou pozici v Premier League.

MANCHESTER UNITED 4:1 DERBY COUNTY

Branky: Ryan Giggs (40.), Carlos Tevez (44., 59.), Cristiano Ronaldo (90+1.) – Steve Howard (75.)

Žluté karty:Claud Davis (32.), Andy Griffin (51.)

SESTAVY:

Manchester United:van der Sar (C 70.) – Brown, Ferdinand (C63.) (O’Shea 70.), Vidić, Evra – Ronaldo, Carrick, Anderson (Fletcher 62.), Giggs (C) (Saha 63.) – Rooney, Tevez

Lavička: Kuszczak, Hargreaves

Derby County: Bywater – Griffin, Moore, Davis, McEveley – Leacock, Fagan (Mears 46.), Oakley (C), Pearson, Barnes (Howard 46.) – Miller

Lavička: Price, Earnshaw, Teale