Preview 16. kola: Derby Country

Již zítra na Old Trafford opět zavítá Premier League, tentokrát benjamínek Derby Country. Populární Berani by chtěli obrat o body aktuálního mistra Anglie a domácí tým- Manchester United.

 

Sir Alex Ferguson si může oddychnout, protože nikdo další nepřibyl na marodku, ale Gary Neville opět musí přesunout své datum návratu, kvůli nezveřejněným důvodům.

 

Za Derby určitě nebude hrát Marc Edworthy, který je zraněný a Andy Todd, který je také zraněn. Obránce Claude Davis a křídelník Gary Teale asi nenastoupí, ale včera trénovali.

 

Nominace na zápas:

Manchester United: van der Sar, Kuszczak, Brown, Pique, Simpson, Ferdinand, Vidić, Evra, O’Shea, Hargreaves, Carrick, Ronaldo, Anderson, Giggs, Nani, Tevez, Rooney, Saha

Derby County: Bywater, Mears, Davis, Moore, McEveley, Griffin, Leacock, Barnes, Oakley, Pearson, Lewis, Fagan, Howard, Teale, Feilhaber, Jones, Price, Earnshaw, Miller

 

Názor Manažera Derby Country Paula Jewella:

Musíme válčit. Nechceme vyjít na hřiště a být pouze diváky představení. Pro takové zápasy jsme válčili minulou sezónu, abychom se dostali do Premier League.

 

Vyběhneme na hřiště a budeme hrát tak, jak nejlépe umíme. Vůbec necítíme tlak, protože nikdo od nás nic nečeká.

 

Zápasové fakty:

Manchester United má šanci na osmé vítězství v řadě na vlastním stadióně, díky kterému by mohl dohnat vedoucí Arsenal. Bude to 99. utkání mezi těmito týmy.

 

Berani jsou poslední a hrozí jim šestá porážka v řadě. Pro Paula Jewella to bude druhý zápas v pozici manažera Derby Country.

 

Jestli zítra nevstřelí Berani gól, tak ustanoví nový rekord- stanou se prvním týmem v Anglii, který nedokázal vstřelit branku v prvních devíti zápasech venku.

 

Manchester United vyhrál polovinu zápasů s Derby Country v Premier League (6 z 12).

 

Rozhodčí:

Chris Foy-Pískal 9 utkání Premier League v této sezóně, z toho jedno utkání Manchesteru United s Blackburnem Rovers (2:0). Ukázal 29 žlutých a 1 červenou kartu, což ho s průměrem 3,33 karet na zápas řadí na 9. místo společně s Andre Marrinerem a Keithem Stroudem.

Červené karty:

11.11 Manchester United 2:0 Blackburn Rovers

David Dunn- druhá žlutá karta

 

AKTUÁLNÍ FORMA

 

Manchester United

1. Vyhráli 15 z 18 posledních zápasů a prohráli pouze jeden zápas.

2.Vyhráli 10 z 12 posledních ligových zápasů, prohráli pouze jedno utkání.

3.Udrželi čisté konto v 8 z 12 posledních zápasů.

4.Nedostali branku v devíti zápasech v této sezóně. Žádný klub nezískal více čistých kont, ale Liverpool a Chelsea jsou s Manchesterem vyrovnáni.

5.Nevstřelili branku pouze v jendom z 12 zápasů- prohráli na Reebok Stadium s Boltonem Wanderers 1:0.

6.Neprohráli žádný ligový zápas, ve kterém vstřelili branku. Vyhráli 8 a remizovali jedno utkání z devíti.

7.Jeden z šesti klubů, které neprohrály na vlastním hřišti.

8.Inkasovali pouze jednu branku na Old Trafford v této sezóně v Premier League. Žádný klub se nemůže pochlubit takovou bilancí.

9.Mohou porazit Derby Country na Old Trafford stejně jako Tottenham, Sunderland, Chelsea, Wigan, Middlesbrough, Blackburn a Fulham.

10.Před Vánocemi hrají ještě z Liverpoolem na Anfield Road a Evertonem.

 

Derby Country

1. Získali pouze 2 z 27 bodů v devíti ligových zápasech od jediného vítězství v Premier League. ( 17.9 ., 1:0 doma proti Newcastle United.

2.Prohráli posledních 5 ligových zápasů: s Evertonem (doma), Aston Villou (venku), West Hamem United (doma), Chelsea (doma) a Sunderlandem (doma).

3.Jediný klub, který vyhrál pouze jedno utkání z 15.

4.Prohráli nejvíce zápasů (11) a ztratili nejvíce bodů (39).

5.Mají nejhorší útok v Premier League ( 5 vstřelených branek, takže jedna branka na 270 minut) a nejhorší obranu v lize ( 34 obdržených branek, takže jedna branka na 40 minut).

6.Nedali branku v 11 zápasech ( rekord v této sezóně). Prohráli také všech 11 zápasů, ve kterých dal soupeř první branku.

7. Nevstřelili branku v sedmi zápasech za sebou. Chybí jim pouze tři zápasy do rekordu Sunderlandu. Black Cats nevstřelili branku v 10 zápasech za sebou. Od listopadu 1976, až do únoru 1977.

8.Uběhlo 701 minut ( 11 hodin a 41 minut) od jejich poslední vstřelelé branky, kterou vstřelil Kenny Miller v zápase s Boltonem (1:1). Uběhlo rovněž 1029 minut ( 17 hodin a 9 minut) od doby, kdy vstřelil branku jiný hráč než Miller. Stalo se tak 25 srpna v zápase s Birminghamem City, když branku vstřelil Matthew Oakley.

9.Získali pouze jeden bod venku v této sezóně. Byla to bezbrnaková remíza s Fulhamem 20. října. Nevstřelili rovněž branku venku. Další nula na kontě vstřelených branek jim ajistí místo v historii, protože překonají rekord Evertonu, který je starý 59 let! V roku 1948 Everton nevstřelil branku v prvních osmi venkovních zápasech.

10. Před Vánocemi budou hrát ještě doma proti Middlesbrough a venku proti Newcastlu United.

 

Statistiky/ Jubilea

 

Manchester United

Cristiano Ronaldo je nejlepším střelcem United. Na kontě má 13 branek, které vstřelil ve 13 zápasech. Je také jedním z nejlepších střelců v lize s osmi trefami.

 

Ryan Giggs je blízko životnímu rekordu 100 ligových branek.

 

Rio Ferdinand je jediným hráčem United, který vyběhl na hřiště v základní sestavě v každém zápase United v Premier League v této sezóně.

 

 

Jestli bude hrát, tak:

Patrice Evra a Nemanja Vidic budou hrát 50. zápas v Premier League v barvách Manchesteru United.

 

 

Jestli vyběhne na hřiště v základní sestavě, tak:

Wayne Rooney nastoupí ke svému  100. zápasu v barvách United.

Gary Neville nastoupí k 350 zápasu v lize- všechny v barvách United.

Chris Eagles nastoupí k 50 zápasu v Anglii( Manchester United, Watford a Sheffield Wednesday)

 

Derby Country

Mají nejkratší listinu střelců v Premier League- pouze tři jména.

 

Matthew Oakley a Kenny Miller jsou nejlepšými střelci Derby Country, protože oba mají na kontě dvě branky.

 

Brankář Stephen Bywater je jediným hráčem Derby Country, který vyběhl na hřiště v každém zápase v Premier League v této sezóně.

 

Jestli bude hrát, tak:

David Jones nastoupí proti klubum ve kterém začínal s fotbalem. 23-letý záložník nastoupil pouze 4krát v dresu United.

 

Bilance:

Derby Country prohrálo 5:0 v posledním zápase na Old Trafford. Stalo se tak 12.12.2001 v zápase Premier League, ve kterém se na listinu střelců zapsali čtyři různí hráči, například Roy Keane.

 

Ligové:34 vítězství United, 27 vítězství Derby, 27 remíz

Premier League:6 vítězství United, 2 vítězství Derby, 4 remízy

 

Na Old Trafford

Ligové:23 vítězství United, 11 vítězství Derby, 10 remíz

Premier League:4 vítězství United, 2 vítězství Derby, 0 remíz

 

Můj tip na výsledek: 3:0 (konečně se trefí Anderson)

 

Zde si můžete připomenout již zmiňovaný zápas proti Derby Country v prosinci roku 2001. Hezkou zábavu:)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.