Manchester United-Fulham 2:0

Nadešel očekávaný den pro fanoušky United. Ten večer měl být odplatou za porážku s Boltonem na Reebok Stadium. Do základní sestavy se vrátil Rooney, ale do role střelce se dostal Cristiano Ronaldo a hlavně díky němu můžeme slavit tři body.

Měl bych připomenout něco o základních sestavách Manchesteru i Fulhamu, protože se objevilo několik změn. Největší posilou byl návrat Rooneyho z krátké pauzy kvůli zranění. Základní sestava rovněž obsahovala Ryana Giggse, Wese Browna a Edwina Van Der Sara.

Na lavičku náhradníku usedl Michael Carrick, protože Anderson je teď v lepší formě, a proto se rozhodl Sir Alex Ferguson nasadit tohoto Brazilce. Rovněž bych měl říct, že Nani nebyl ani na lavičce!

Stoper Fulhamu Martin Volz nenastoupil v zápase. Zraněni byli také Phillipe Christanval, Kasey Keller, Lee Cook, Ian Pearce, Brian McBride, Simon Elliot a Jimmy Bullard.

Na Old Traffod byla skvělá atmosféra. Mohli jsme slyšet hodně písní, ale hlavně písně o Ronaldovi a Rooneymu. Přesně v 21:00 začalo utkání.

Od prvních minut se ukazovala jak defenzíva, tak i ofenzíva United skvěle. Hráči Fulhamu byli uzavřeni na své polovině, a proto měli málo šancí. Obránci Fulhamu se snažili neustále bránit útoky United, ale nakonec se ukázalo, že se jim to nepodařilo.

Na branku jsme dlouho čekat nemuseli. Branku vstřelil již v desáté minutě Portugalec Cristiano Ronaldo! Po rohu Ryana Giggse napoprvé obránci Fulhamu míč odvrátili ale po několika hlavičkách se nakonec míč odrazil na nohu Cristiana Ronalda a ten zakončil nekompromisně z voleje.

Měli bychom říct, že hosté nebyli tolik namotivovaní, jako se mluvilo před zápasem. Celý zápas United kontrolovali hru.

Do 25. minuty svěřenci Sira Alexe Fergusona nedávali prostor Fulhamu. V tuto dobu byl blízko brance Carlos Tevez, jenže byl v milimetrovém ofsajdu. Kdyby tato akce nebyla přerušena, tak by na křídlech měl Tevez Rooneyho a Ronalda. Fanoušci byli naštvaní, protože se jim to jako ofsajd nezdálo.

Edwin Van Der Sar musel ve 29. minutě zasahovat proti střele Murphyho. Brankář United vyrazil míč na roh, ale tím nekončila chvíle útoku Fulhamu. Míč z rohu byl prodloužen a další tvrdá rána směřovala na branku United. Byla nebezpečná, ale tentokrát šla vedle.

Deset minut před koncem poločasu byl zápas vyrovnanější. Hráči United, od kterých se očekával gól do šatny, darovali málem tuto možnost Fulhamu.

Konec prvního poločasu byl celkem ostrý. Míč někdy zůstával dlouho na jednom místě, protože byly neustálé diskuze s rozhodčím. V 41. minutě dostal žlutou kartu Nemanja Vidic.

Po útocích a nedokončených situacích ukončil sudí první poločas. I díky jedné brance Ronalda, byl Manchester United před druhým poločasem absolutním favoritem. Sir Alex Ferguson s nadějí na více branek v druhém poločase, odcházel do šaten s úsměvem.

Do druhého poločasu vstoupili oba týmy beze změn, ale hned po začátku stál u postraní čáry John O"Shea, který vystřídal Patrice Evru. Další střídání nepřišli a proto jsme se mohli těšit na ještě lepší zápas.

Můžeme říct, že obraz hry se moc nezměnil, oproti prvnímu poločasu. Časté držení míče nedovolilo Fulhamu skoro nic.

V 58. minutě jsme si mohli položit otázku: " Proč porazil Kaká o tolik bodů Ronalda v boji o Zlatý míč?". Portugalec ukázal svou parádní formu a využil centr O"Shea. Podruhé se míč třepotal v sítí. Tentokrát Ronaldo hlavičkoval.

Tato situace přinutila Fulham k první změně. Na hřišti se objevil David Healy, který nahradil Clinta Dempseyho. Tato změna ukázala, že Fulham teď bude sázet na útočnou hru.

Dobrým střídáním byl John O"Shea. Kromě nádherné asistence se několikrát ukázal skvělou přihrávkou. To ale nebyla jediná změna. V 72. minutě se na hřišti objevil Louis Saha a hřiště opustil Wayne Rooney, kterému diváci tleskali ve stoje. O dvě minuty později vystřídal Carrick Ferdinanda, ale podle médií to nebylo kvůli zranění.

V 78.minutě to zahučelo celým stadiónem. Všichni byli přesvědčeni, že po krásné průniku Ronalda rozhodčí zapíská penaltu, protože Niemi evidentně fauloval! Arbitr byl ale jiného názoru a ukázal Ronaldovi žlutou kartu za simulování.

Pár minut poté měl šanci na Hattrick Ronaldo, ale ve stoprocentní šanci střelil pouze do brankáře. Fanoušci ale nebyli naštvaní a zpívali: "He plays on the left…"

Posledních pět minut se ukázala ofenzíva United. Niemi si nemohl ani na chvíli odpočinout. Nejprve střílel z vojele Ryan Giggs a o chvíli později byl blízko brance Louis Saha a nakonec Carlos Tevez.

Rozhodčí nastavil ještě dvě minuty. V té době stihl dostat Simon Davies žlutou kartu. Fanoušci pomalu začali opouštět Old Trafford a sudí Rob Styles svým závěrečným hvizdem potvrdil vítězství United. Tímto jsme poskočili na druhou pozici a na Arsenal ztrácíme tři body.

MANCHESTER UNITED 2:0 Fulham

Branky: Cristiano Ronaldo (10., 58.)

Žluté karty: Nemanja Vidić (41.), Cristiano Ronaldo (78.), Simon Davies (90+1.)