Ryan Shawcross o svém hostování ve Stoke City

Mladý obránce Manchesteru United Ryan Shawcross přiznává, že svojí hru přizpůsobuje stylu Johna Terryho.

 

20letý střední obránce je momentálně na hostování v anglickém klubu Stoke City, kde září a v 17 utkáních už nastřílel celkem pět branek. Díky skvělým výkonům byl dokonce vyhlášen nejlepším hráčem Championship League za měsíc říjen. V Chesteru narozený obránce ale přiznává, že svůj styl spíše přizpůsobuje Johnu Terrymu než obránci Manchesteru United Rio Ferdinandovi.

 

"Terry je můj vzor, je to skvělý obránce. Chtěl jsem se spíše zaměřit na styl Ria, ale ten je na mě až moc dobrý s míčem", řekl Shawcross.

 

Za Manchester United odehrál Ryan Shawcross pouze dvě utkání a manažer Stoke City Tony Pulis by v prosinci rád prodloužil jeho hostování o dalších šest měsíců.

 

"O Vánocích si oba dva manažeři budou muset sednout a rozhodnout se, co se mnou bude. Momentálně, chci hrát za Stoke City co nejvíce zápasů a samozřejmě vyhrát jich co nejvíce. Přišel jsem do Stoke, abych získal zkušenosti pro první tým a to se daří. V rezervní lize hrajete proti 16ti a 17ti letým klukům a to vás moc nezlepší. Ve Stoke hraji každý týden a je to o něčem jiném. Je to skvělá zkušenost. Užívám si to, jelikož hraji hodně zápasů a také už jsem vstřelil pár branek", dodává Shawcross.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.