Rozhovor s Nemanjou Vidicem

Po dokonalých výkonech v minulé sezóně, obránce Manchester United, Nemanja Vidic opět ukazuje svou kvalitu v defenzívě United v zápasech Ligy Mistrů a Premier League. Tady je tedy rozhovor – Opraveno by Ryan.

13 zápasů je za vámi. Jste spokojeni z toho, jak se vám daří?

Jsme nadšeni z našeho startu. Velmi uspojivý je fakt, jakým způsobem bráníme. Nedostáváme branky- v prvních osmi zápasech jsme dostali pouze dvě branky- to je velmi uspokojivé. V defenzívě jsme velmi silní a hrajeme opravdu dobře a myslím, že v můžeme pokračovat, ale také víme, že máme útočníky, kteří mají kvality na to, aby dávali góly.
 

Manažer si myslí, že můžeš v této sezóně vstřelit od pěti do deseti branek. Myslíš, že to je možné?

Trochu mě tímto gestem přivedl pod tlak! Nechci ho naštvat, tak jsem řekl ano. Nechci sedět na lavičce náhradníků:).
 

Denně jsi na tréningu s takovými hráči jako Rooney, Ronaldo, Tevez nebo Saha. Takže cvičení s nejlepšími hráči má za následek to, že jsi připraven a poradíš si s každým útočníkem?

To je jasné. Trénink s takovými hráči by zlepšil každého. A nejsou to jen tyto 4, které jste zmínil. United jsou velkým týmem a je zde mnoho skvělých hráčů a lidí, kteří vás mohou porazit jeden na jednoho. Z mého pohledu je to fantastické, protože mi to pomáhá v zlepšení mé hry a také mi to ukáže, jak na tom jsem. Je tady velká rivalita v boji o základní sestavu, proto musím na tréningu bojovat naplno, abych si zasloužil hrát v zápase. To všechno mi pomáhá zlepšit se a pojistit si své místo v sestavě.

 

Proti kterému střednímu útočníkovi se ti hrálo od příchodu do Anglie nejhůř?

Jéje, to je těžká otázka. Je tu plno skvělých hráčů a každý má jinou přednost. Jedni jsou lepší technicky a druzí fyzicky, někteří hrají dobře ve vzduchu nebo jsou dobří v osobních soubojích. Každý zápas je výzvou a musím ze sebe vydat vše, abych zabránil protihráčům ve střílení branek.

 

Rio řekl Emmanuela Adebayora…

Ano, je to dobrý hráč. Velmi dobře hrál proti nám na Old Trafford minulou sezónu, ale já jsem v tom zápase nehrál. Robin Van Persie, Didier Drogba… jsou rovněž dobří. Nejde, abych zvolil jednoho útočníka. Důležité je, abych po vyběhnutí na hřiště byl připravený. V utkání ze Sunderlanem byl Kenwyne Jones nebezpečný ve vzduchu. Yakubu z Evertonu a Heskey z Wiganu jsou možná nejsilnějšími útočníky v lize. Každý má jiné výhody a nikdy nenajdete dva stejně hrající útočníky. Ještě jsem nehrál proti Fernandu Torresovi, ale vypadá na skvělého hráče.

 

Bál ses někdy v osobních soubojích?

Nemyslím na to během zápasu. Jediné, co chci je získát jako první míč a vyhrát hlavičkový souboj nebo osobní souboj. Nemyslím na to, že bych se mohl zranit. Dělám to, co musím a chci získat pouze míč.

 

Co situace mimo hřiště? Bojíš se něčeho?

S každým dalším letem se začínám bát víc. Má žena se necítí v letadle moc dobře a čím více cestujeme, tím víc mě to znervozňuje. Hodně cestuji s Manchesterem, někdy si myslím, že čím víckrát se dostanu do letadla, tím větší je šance, že se stane špatného. Myslím si, že Sir Bobby Charlton je neuvěřitelný. Byl účastníkem strašné katastrofy letadla,ale stále létá. Je velmi odvážný člověk. Skutečně si neumím představit sebe, v takové situaci.

 

Stal ses opravdovým oblíbencem fanoušků z Old Trafford. Proč myslíš, že tě mají tak rádi?

Nejsem si jistý. V každém zápase ze sebe vydám 100%-  možná mám někdy špatný den, ale vždy ze sebe vydám vše. Vždy chci jen získat míč a možná mě fanoušcí díky těmto věcem mají radi. To je moje hra, jak jsem vždy hrál a jak hrát budu. Nevím přesně, proc mě mají tak moc rádi. Moje kvality jsou průměrné. Abych řekl pravdu, pořád se ptám sám sebe:" Co ve mně vidí?
 Fanoušci vymysleli písničku o tobě, kterou rádi zpívají. Slyšet spoustu fanoušků skandovat tvé jméno musí být skvělé ne?

Ano, je to neskutečné. Hrajete pro fanoušky,pro lidi. . Miluji výhry a chci, aby fanoušci byli nadšeni z týmu a ze mne. Je to velká pocta, když tě fanoušci velmi chválí a respektují to,co děláš. Když zpívají mé jméno, tak se cítím velice dobře.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.