Rozhovor s Ryanem Giggsem

Dnes tady máme rozhovor s Ryanem Giggsem, který se rozpovídal o konkurenci a svých ambicích. Tento rozhovor poskytl Ryan před zápasem s Blackburnem. 

 

Myslíš, že hlavním rivalem v boji o titul bude Arsenal, nebo se ještě zapojí i Liverpool a Chelsea?

Myslím, že celá velká čtyřka bude válčit celou sezónu. Ten tým, který dokáže vyhrát nejvíce zápasů a vyhne se krizi nebo zraněním, bude mistrem.

 

Vrátíme se na Emirates. Jak moc vás naštvala branka v nastaveném čase? Cítili jste pocit prohry?

Opravdu jsme se cítili poraženi, protože jsme měli blízko 3 body. Když si vzpomeneme na minulou sezónu, tak jsme tentokrát odvezli lepší výsledek. V minulé sezóně nás porazili dvakrát. V prvním zápase této sezóny jsme se ukázali z lepší strany, takže teď musíme ukázat sílu na Old Trafford. Způsob, jakým jsme hráli, nám dodává optimismus.

 

Takže reakce hráčů Arsenalu po závěrečném hvizdu Howarda Webba byl znakem radosti, že remizovali s United?

Pravděpodobně. Pár hráčů se chovalo, jakoby vyhráli tento zápas. Nejsem si jist, zda bychom takto oslavovali, kdybychom na domácí půdě remizovali, ale připouštím, že byli nadšeni s gólu, který vstřelili v posledních minutách.

 

Tým Manchesteru United se prezentuje skvělými výkony, když vezmeme v úvahu plno zraněných hráčů…

Ano, forma a pozice v tabulce je skvělá. Jednak je super, že se brzy vrátí hráči, kteří dlouho marodili. Gary Neville bude určitě brzo zdravý, Louis Saha se znova dostává do formy, což je pro nás velice důležité. Další velkou roli hrají hráči jako Gerard, Fletch a mladý Danny Simpson.

 

Prodloužil si svůj kontrakt o rok. Tím pádem si s Manchesterem svázaný až do června 2009. Myslíš, že to vydržíš?

Dobře víme, že vždy je chuť po zakončení sezóny hned na tu další. Jsem nadšený, že to ještě zvládám. Mohu nastoupit, kdy chci. Když se necítím dobře, tak to řeknu Fergusonovi a on nasadí radši Naniho. Doufám, že vydržím ještě 18 měsíců, nebo i déle.

 

Jaké jsou tvé ambice a cíle na zbytek kariéry?

Vyhrát Champions League. Bylo by také nádherné získat desátý titul v Premier League. Jednak ale chci, abych se těšil ze hry, což se může stát, když budeme vyhrávat trofeje. Myslím, že ještě vyhrajeme hodně trofejí.

 

Prodlouzením kontraktu se zvětšily tvé šance na překonání Sira Bobbyho Charltona v počtu odehraných zápasů za Manchester United. Jak příjemné by bylo tento rekord překonat?

To by byl nádherný úspěch. Hra v tak skvělém klubu, kterému fandím celý život a vyrovnání rekordu pravděpodobně nejznámějšího hráče v historii United by bylo skvělé. Nerad o tom mluvím. Počkejme až to bude fakt. Hodně se tento úspěch blíží, proto by bylo skvělé ho překonat.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.