Piqueho mise

V létě se o něho zajímalo několik Top klubů ze Španělska, ale Gerard Pique je rád, že mu Sir Alex nikdy neotevřel dveře k odchodu.

Pique, reprezentant Španělska do 21 let a produkt barcelonské mládežnické akademie přestoupil na Old Trafford v roce 2004, ale až do této sezóny nastupoval sporadicky. Ferguson se pro sezónu 2006/07 rozhodl, že pošle mladého Španěla do Zaragozy na roční hostování, aby zde získal potřebné zkušenosti.

 

Jeho výkony v La Lize byly vynikající a nebylo překvapující, že se ho Zaragoza pokoušela v létě získat na pernamentní přestup. I na začátku tohoto měsíce se o něho zajímal další kvalitní klub ze Španělska – Atletico Madrid, ale jak sám Gerard přiznal, odcházet z Old Trafford není v jeho plánech.

 

" Zaragoza se mě pokoušela získat na přestup, ale já věděl, jak bude znít odpověď ", řekl Pique deníku The Times.

 

" Od prvního dne, co jsem přišel na Old Trafford, Sir Alex ukázal, že ve mě hodně věří a já se pokouším dělat vše nejlepší jak mohu, abych mu ukázal, že mohu být hráčem Manchesteru United. Hodně často s vámi mluví. Nejenom o fotbale, ale celkově o všem v životě ".

 

" Jsou tu mimo jiné velcí hráči jako Rio Ferdinand, který s vámi hodně mluví na hřišti a pomáhá vám. Dále Ryan Giggs je sice tichý, ale jeho síla a zkušenosti, které má z něho v kabině opravdu vyzařují. Je to důležité pro hráče jako jsem já být kolem někoho jako je Ryan, protože jistotu, kterou má sám v sobě může přejít na vás a pomůže to vaší hře ".

 

Piqueho sebedůvěra vyletěla ještě víc nahoru, když si odbyl svůj debut v Champions League proti Kyjevu a ještě k tomu otevřel skóre zápasu. Byl to jeho první gól a jak sám přiznal, byla sám hodně překvapen ze vstřelené branky.

 

" Byl to velký problém. Nevěděl jsem, jak mám oslavit svůj gól ", směje se Španěl.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.