Manchester United – Blackburn Rovers 2:0

Po velmi dobrém výkonu a díky dvou brankám Cristiana Ronalda v prvním poločase jsme porazili velmi nepříjemného soupeře Blackburn. Report čekejte za chvíli. AKTUALIZOVÁNO o report ze zápasu

Po jednoznačném utkání Champions League s Kyjevem se do základní sestavy vrátil kvartet hráčů, kterým dal pro středeční zápas Sir Alex volno – Brown,Anderson, Hargreaves a Ferdinand. Ferguson naopak nemohl počítat s Waynem Rooneym, který si při tenise poranil kotník a bude mimo hru do konce měsíce.

Tím ve mě trošku prohloubil fakt, že teď pravděpodobně opět uvidíme hru na 1 útočníka a Giggsym jako podhrot, když bylo ve všech zápasech, kdy na této pozici nastoupil zřejmé, že mu to tam opravdu nejde. Naštěstí při shlédnutí sestavy, kterou Alex nasadil na zápas a účast Louise Sahy mě docela uspokojila.

Blackburn přijel na Old Trafford ve velmi dobré formě, když z předchozích 5ti zápaů 4 vyhrál a také si držel vynikající bilanci proti týmům Big 4, když ani proti Liverpoolu,Arsenalu nebo Chelsea nepoznal hořkost porážky.

První výraznější šanci zápasu měl Carlos Tévez , bohužel jeho šanci vyrazil Brad Friedel na roh. Blackburn se avšak nezalekl a na šanci odpověděl. Cristiano Ronaldo po odraženém rohu Blackburnu se pokoušel vyvést míč z vápna United,avšak hráč Blackburnu ho zfauloval.

Hlavní rozhodčí to avšak jako faul neposoudil a nechal hru pokračovat. Toho využil Samba a technickou střelou pár metrů před vápnem a trefil tyč Van  Der Sarovi brány. Holandská brankář na míč ani nereagoval a stačil se jen ohlédnout.

Chvíli poté zahrávali United rohový kop a odražený míč se poté dostal ke Cristanu Ronaldovi, jehož střelu ale na brankové čáře vykopl David Bentley. Pak už ale bylo vše ve znamení Cristiana Ronalda, který nepoprvé jasně ukázal, že mu nedělá problém vzít odpovědnost na sebe a rozhodnout zápas.

Ryan Giggs zahrával z levé strany rohový kop, Cristiano Ronaldo si na něho spíše počkal než naběhl a prudkou hlavičkou do horního rohu nedal Friedelovi šanci. Jeden z hráčů se ho pokoušel na brankové čáře vyhlavičkovat, ale nepodařilo se.

Na Old Trafford tedy díky Ronaldově trefě svítilo 1:0 pro domácí. Hráči Rovers ještě nevěděli, že o další mintu později to bude již 2:0. Na naší půlce se dostal míč k Sahovi, který perfektně nahrál na levou stranu Tevézovi, ten vyvedl míč až téměř k vápná Blackburnu, přízemním centrem poslal přihrávku do vápna na Ronalda, který přesprintoval obránce Blackburnu a do protipohybu Friedela poslal míč do sítě Rovers – 2:0. Poločas se tedy skončil výsledkem 2:0.

Druhý poločas nezačal pro Blackburn nikterak dobře. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Dunn, když na své půlce fauloval Sahu. Francouzský útočník byl poté v 68.minutě vystřídán Nanim. U Louise je opravdu vidět, že ješte nemá po fyzické stránce na to,aby odehrál celé utkání nebo celkově začínal zápas v základní sestavě,ale zranění Wayne nedalo Alexovi jinou možnost.

Nadcházející repre pauza pro něj přichází v dobrou chvíli. Pár minut před koncem zápasu dostal žlutou kartu Ronadlo po faulu na Nelsena, když ho vytlačil mimo hřiště a novozélandský fotbalista udeřil hlavou do reklamních panelů. United se tedy dostali do čela tabulky s tříbodovým náskokem před druhým Arsenalem, který má ale dva zápasy k dobru včetně zítřejší dohrávky kola s Readingem.

United tedy zvládli velmi obtížný zápas a po repre pauze je čeká zápas na hřišti trápícího se Boltonu, proti kterému nám to za jakýhkoliv okolností jde. Glory Glory Man United.