21 let Sira Alexe Fergusona

Dnes je den, kdy náš manager slaví 21.rok na lavičce Old Trafford.

Clayton Blackmore, 1986-87, Liga 11.místo, FA Cup 4.kolo,

League Cup 4.kolo: " Bylo pěkné hrát první zápas pod Alexem, i když jsme prohráli(2:0 na hřišti Oxfordu United). Před zápasem mi řekl o tom, co hodlá dělat. Ale jeho přizvuk byl tak venkovský, že jsem nerozuměl ničemu,co řekl. Brzo jsme si uvědomili, že nerad prohrává. Musel zkrátka dát průchod svým emocím a vyjádřit, jak se cítí. Přesto Vám vždy podal pomocnou ruku, což nemohu tak docela říci o Ronu Atkinsonovi ".

 


 Brian McClair, 1987-88, Liga 2.místo, FA Cup 5.kolo, League Cup 5.kolo: " V Celtiku jsem byl velmi šťastný a ve své poslední sezóně jsem zde vstřelil 35 gólů, takže věci šli dobře. Můj kontrakt byl téměř u konce a když se ozvali United, byl jsem nadšený. V té době sice nevyhrávali trofeje, ale měli stále spoustu fanoušků. A já cítil, že se něco stane".

 

 

 
Billy Garton, 1988-89, Liga 11.místo, FA Cup čtvrtfinále, League Cup 3.kolo:" Nikdo nemohl uvěřit tomu, když se Alex pokoušel získat Paula McGratha, v té době jednoho z nejlepších hráčů v zemi. Alex zde udělal věci jinak. Museli jsme hrát jeho pravidly. Když jste přišli na trénink a bylo z vás cítit pivo, dostali jste pokutu".

 

Lee Martin, 1989-90, Liga 13.místo, vítězové FA Cupu , League Cup 3.kolo:"Lidé se často zmiňují o mém gólu ve Wembley a nikdy mi nepřestalo lichotit poslouchat o tom. Nikdy mě nenapadlo, že v té době mohli managera vyhodit. Fanoušci mi pak řekli, jak ten gól byl důležité pro Alexe, stejně jako gól Marka Robinsona proti Nottinghamu,po kterém jsme prošli přes 3.kolo, ale jako 20-letý mladík sem si neuvědomoval takové věci ".

 

 

Gary Pallister, 1990-91, Liga 6.místo, FA Cup R5, League Cup finále,vítězové European Cup Winners’ Cupu : " Po všech titulech a FA Cupech, které jsme vyhráli, pro mě byl nejlepší večer v Rotterdamu při finále PVP proti Barceloně. Ten večer byl podobný tomu, jaký bývá v Manchesteru. Ten večer byla celkem mlha a my jsme čelili týmu, který pravděpodobně by nás bez problémů porazil,ale my jsme předvedli skvělý výkon ".

 

Mark Hughes, 1991-92, Liga 2.místo, FA Cup 4.kolo, vítězové League Cupu , vítězové European Cupu: " Náš poslední venkovní zápas byl na Anfield Road a liverpoolští fanoušci nepropásli šanci připomenout nám, že jsme prohráli ligu na jejich hřišti. Bylo to jako polknout hořkou pilulku, ale udělalo nás to více odhodlanějšimi do následující sezóny. Sir Alex si mohl myslet, že jsme nebyli připraveni, že by nás to zlomilo a museli bychom začít od začátku, ale on nás upevnil, že budeme schopni to dokázat příští sezónu".

 

Steve Bruce 1992-93, Liga 1.místo, FA Cup 5.kolo, League Cup 3.kolo, Uefa Cup 1.kolo: " Svatým grálem pro Manchester United bylo získání ligového titulu. Klub byl už 26 bez titulu a byla to pro nás výzva. A popravdě, rok předtím jsme ztratili titul s Leedsem a měli jsme vyhrát. Zápas se Sheffieldem byl charakterizujícím zápasem. Dát dva góly v poslední minutě…

 

Roy Keane, 1993-94, Liga 1.místé, vítězové FA Cupu , League Cup finálě, Champions League 2.kolo: " Vyhrát double v mé první sezóně mě trochu zaskočilo. Přispěl jsem k jeho zisku, ale nejsem si jistý, jak moc. Od té doby mě Bryan Robson nutil zapojovat se více do hry. Propadl jsem hlouběji do středu pole, kde jsem měl podobně úkoly jako Paul Ince. Eric Cantona vstřelil 25 gólů, Mark Hughes 21, Ryan Giggs 17, Andrei Kanchelskis 10, Paul Ince 9 a Lee Sharpe 11 – to bylo úsilí týmu.

 

Paul Parker, 1994-95, Liga 2.místo, FA Cup finále, League Cup 3.kolo, Champions League základní skupina: " Byla to obtížná sezóna. Věci nešli tak jako v předešlých sezónách a Alex neměl dostatek času na posílení kádru. Já jsem byl po operaci kotníku, Sharpey byl zraněný a Andrei měl osobní problémy. Pak tu byl incident Erica Cantony v Crystal Palace, a Eric určitě neměl dostat tak dlouhý trest ".

 

 

David Beckham, 1995-96, Liga 1.místo, vítězové FA Cupu, League Cup 2.kolo, Uefa Cup 1.kolo: " První zápas sezóny jsme hráli na hřišti Aston Villy a dostali jsme výprask. Alan Hansen byl jedním, co řekl:You won’t win anything with kids. Experti nás ihned potom odepisovali a jsem si jistý,že jsem nebyl jediný, kdo byl naštvaný.Byl to jen jeden zápas. Říkali jsme si, co když se zlepšíme a dokážeme všem, že se mýlili ".

 

Ryan Giggs, 1996-97, Liga 1.místo, FA Cup 4.kolo, League Cup 4. kolo, Champions League semifinále: " Na konci listopadu jsme byli na 7.místě a málokdo by na nás vsadil, že obhájíme titul, ale domácí výhra 3-1 na Leicesterem signalizovala začátek zlepšení. Čtvrtý titul v 5 letech upevnil naši pozici jako dominující tým v anglické lize, ale někteří to viděli jako konec éry, když Eric Cantona den před svými 31.narozeninami ohlásil konec kariéry ".

 

David May, 1997-98, League 2.místo, FA Cup 5.kolo, League Cup 3.kolo, Champions League čtvrtfinále:" V této sezóně jsme chtěli vyhrát více trofejí, ale Arsenal nám přerušil všechny plány. Nikdo to neočekával. Bylo to velké zklamání, ale někdy prohrát není v delší době zas až tak špatná věc. Porážka jako tahle vám může pomoci porozumět tomu, co znamená vyhrát a donutí vás to bojovat znovu. A to se rozhodně stalo,stačí se podivát na následující rok."

 

 

Peter Schmeichel, 1998-99, Liga 1.místo, vítězové FA Cupu, League Cup čtvrtfinále, vítězové Champions League:" Hráli jsme 34 zápasu posobě bez porážky a vyhráli jsme všechny trofeje, které jsme mohli. Naše fylozofie byla následující: Vstřelit o jeden gól více než soupeř, bezohledu na to, co ukazovali další statistiky po 90 minutách. Tímto způsobem jsme dokázali to,co žádný jiný tým předtím. To všechno bylo díky Alexi Fergusonovi. On vybudoval tým, najisto věřil jeho schopnestem, které se naplnily ".

 

Henning Berg, 1999-2000, Liga 1.místo, League Cup 3.kolo, Champions League čtvrtfinále:" Věděli jsme, že bude těžké obhájit Champions League a o to větší zklamání pro nás bylo, když nás vyřadil Real Madrid, i když jsme na jeho hřišti remizovali 0:0. Pak nás porazili na Old Trafford 3:2 a ukázali nám, že jsme možná nebyla tak dobří jak jsme doufali. V lize jsme dominovali , kdokoli, kdo přijel na Old Trafford věděl, že musí předvest výkon na nejvyšší úrovni, aby si odsuď něco odvezl".

 

Jonathan Greening, 2000-01, Liga 1.místo, FA Cup 4.kolo, League Cup 4.kolo, Champions League 4:kolo:" Teddy Sheringham byl ten rok ve velké formě, získal obě ocenění hráče roku a předběhl Andyho Colea v nejlepším střelci klubu. Pro mě bylo těžké dostat se do základní sestavy, protože všichni hráli moc dobře.Fotbal, jaký jsme hráli a zakončení, když jsme porazili 6-1 s Arsenalem ukázalo naši top kvalitu. Byl to jeden ze zápasů, kdy jsme byli naproste nezastavitelní. Bylo to skvělé vítězství ".

 

Paul Scholes, 2001-02, Liga 3.místo, FA Cup 4.kolo, League Cup 3.kolo, Champions League semifinále: " Nemohu říct, že jsem měl dobrou sezónu. Posledních pár měsíců bylo dobrých,ale první 6 rozhodně ne. Kdykoliv jsem měl špatný zápas, měl jsem depresi dalších několik dní,ale bylo to více, než jen jeden zápas. Vypadal jsem, jako kdybych uvízl v díře. Nedával jsem góly a ani jsem moc nenastupoval. Někdy je těžké dostat se ze situace jako z této".

 

Rio Ferdinand, 2002-03, Liga 1.místo, FA Cup 5.kolo, League Cup finále, Champions League čtvrtfinále: V září jsme byli 9. a naše cíly se zdály být odepsány. Kolem Vánoc jsme klopýtli,když jsme pár zápasu vyhráli, pár remizovali a prohráli jako třeba venku s Manchesterem City. Pak jsme prohráli s Blackburnem a měli nočnímůru proti Middlesbrough na druhý svátek vánoční. Potom jsem poznal, co znamená hrát za United. Od té doby jsme do konce soutěže neprohráli v Premier League ani jeden zápas.

 

Tim Howard, 2003-04, Liga 3.kolo, vítězové FA Cupu, League Cup 4.kolo, Champions League 2.kolo: " Měl jsem klauzuli v mé smlouvě, že když budu brankářem roku a vyhrajeme FA Cup,tak že dostanu bonus. Na začátku sezóny jsem se smál, že se mi to nemůžeme v mé kariéře podařit, získat oba ve stejný rok. Když mě Ferguson nechal odpočívat, vrátil jsem se lepší. Vaháli jsme, ale velké týmy nás neporazili, my jsme porazili sami sebe ".

 

Ruud van Nistelrooy, 2004-05, Liga 3.místé, FA Cup finále, League Cup semifinále, Champions League 2.kolo " Sledovat korunování Chelsea jako mistra na Old Trafford při remíze 1-1 bylo pro nás těžké. Hráči a fanoušci respektují soupeře,to je to,co děla United skvělým týmem. Pro mě je tohle to,co dělá klub odlišným. To,co dělá klub zvláštním.

 

Darren Fletcher, 2005-06, Liga 2.místo, FA Cup 5.kolo, vítězové League Cupu, Champions League základní skupina: "Vyhráli jsme trofej a skončili druzí v lize. John O´Shea a Ryan Giggs předčili ve středu zálohy všechna očekávání a vedli si skvěle. Každý mluvil o náhradě za Roye Keane, ale ta neexistuje. Můžete mluvit o komkoliv, ale stejně ho nedokáže nahradit. Není další jin hráč se schopnostmi jako Roy – skvělý hráč s vůdcovskými schopnostmi, které nikdo jiný neměl.".

 

Nemanja Vidic, 2006-07, Liga 1.místo, FA Cup finále, League Cup 4.kolo, Champions League semifinále:" Venkovní zápas v Goodison Parku se stal našim nejdůležitějším zápasem a nejdůležitějším vítězstvím. Dvakrát jsme prohráli s Arsenalem, ale na konci to neznamená nic. Zápasy s velkými týmy jsou důležité a snažime se v nich uspět, ale zápasy se slabšími týmy jsou rovněž důležité.

 

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.