Rozhovor se Sirem Alex Fergusonem

Hráči United budou hrát tento víkend s lídrem Premier League, tedy Arsenalem. Oba týmy mají stejný počet bodů, ale Arsenal hrál o jeden zápas méně. Manažeři mají ve svých týmech velmi talentované mladé hráče. Fergie věří, že Manchester může obhájit titul. Sir Alex ocenil svůj tým v rozhovoru se Sue McCann.

 

"Myslím, že tento tým sílí. Myslím, že náš start, při absenci Roonyeho ve čtyřech a Ronalda ve třech zápasech, nebyl takový, jaký jsme chtěli. Musíme brát také v úvahu to, že Tevez nebyl v předsezonní přípravě, Anderson nás opustil kvůli Copa America, Saha nebyl 100% zdravý a Hargreaves nemohl hrát. Bylo plno nepříjemností se zraněnými hráči, ale během několika let jsme měli často zraněné hráče. Mám naděje a modlím se o to, abychom měli silný tým, protože druhá polovina sezóny je popravdě teprve začátkem. Myslím, že pokuď se to podaří, tak obhájíme titul." řekl Ferguson.

 

 " Myslím, že v tomto momentu nás může porazit pouze Arsenal, ale jak víme, tak fotbal je nečitelný. Pokuď se ostatní vzpamatují, tak můžeme čekat, že do války o titul se zapojí Liverpool a Chelsea. Například Tottenham- jsou na spravedlivé pozici a každý to ví. Zajímalo by mě, kdy se vzpamatují. Nechápu, jak mohou mít tak špatné výsledky, když mají tak světové hráče. Na začátku sezony je těžké nabrat rytmus a rychlost hry, když je tolik reprezentačních zápasů. Přes šest a půl týdnů nemám své hráče pohromadě a to má za následek, že některým týmům trvá, než si hráči na sebe zvyknou. Myslím, že až bude další reprezentační sraz, tak se Premier League uspokojí a my můžeme čekat to, že se ukáží logické výsledky. V tomto momentě bude pár nečekaných výsledků." dodal Sir Alex Ferguson.

 

Příjemně se dívá na Carlose Teveze, protože do hry vkládá srdce. Jak oceníš ten dar u těchto hráčů? Rozpoznáš to po promluvě s hráčem nebo tím, jak je vidíš hrát?

Je to dar. Sledovali jsme Teveze, když byl ve West Hamu a podle toho jsme věděli, že jeho situace okolo kontraktu v tomto klubu je nejasná a popravdě byl skvělý, protože je skoro sám udržel v lize. Vím, že Alan Curbishley řekl, že udržení nebylo zásluhou jedné osoby, protože měl tým, který si stím mohl poradit i sám, ale Tevez byl absolutně fantastický. Ukázal to, o čem teď mluvíš- velikou chuť do hry, determinaci, protože vítězil v osobních soubojích. V ten moment jsem viděl v tom fotbalistovi, že když ztratí míč, tak jej chce ihned získat zpět, což je popravdě dokonalá vlastnost útočníka a né každý toto vlastní. Carlos má plno fantastických vlastností, ale nejdůležitější je zápal do hry.

 

Fakt, že Tevez neuměl mluvit anglicky mohl způsobit, že velmi špatně bude probíhat jeho aklimatizace v Premier League, ale je velmi mladý. Říkalo se jednak, že si poradil a nepovolil, protože by ho to změnilo…

Myslím, že se první učil fotbalové slovíčka. Slýchávám ho s našimi hráči a je to velmi dobrý aspekt- všichni sedí u jednoho stolu a snaží se mu porozumět, to je fantastické. Myslím si, že to je vynikající práce, jakou vykonává během pobytu v Anglii a určitě je rád, že umí již lépe tento jazyk. Musím přiznat, že to nemá lehké, ale snaží se a tvrdě na tom pracuje. Je taky výborné to, že vidím, že se neučí, když jsou všichni na tréningu. Vypadá to tak, že si velmi dobře s hráči rozumí.

 

Ztratil si velkého rivala na pozici manažera v této sezoně, protože Mourinho opustil Chelsea. Byl tak zajímavým manažerem, že teď bez něj vypadá Premier League tak trochu divně. Jose řekl, že se vrátí… Myslíš, že se vrátí? Chtěl bys s ním opět bojovat?

Ano, několikrát s ním navážu kontakt. Nevím, jestli se vrátí do anglického fotbalu, nejsem si tím jistý. Myslím, že Jose bude vést jeden s velkých italských klubů, tím sem si jistý. S jistotou teď nemá nikoho vyhlédnutého, protože si dělá přestávku a myslím, že se chce vrátit svěží. Nemyslím, že by byl nějaký problém s jeho návratem do práce v roli manažera. Jde velmi o to, kde a kdy se vrátí a myslím, že o tom nikdo nemá zdání.

 

 Mluvil si na téma návratu, ale je tedy Jose Mourinho ten, který si může říkat známý ligový manažer? Lidé potřebují přestávky po intenzivní práci na stanovišti manažera, že?

To je dobře, ale nemohou pauzovat dlouho, protože se jinak na ně zapomene. Musím jednak říct, že se nemůže zapomínat na takové osobnosti, jako je Jose Mourinho. Pár dní po jeho odchodu jsem četl o problémech velkých klubů s Brainem Littlem, který vykonal velký kus práce ve své trenérské práci v Darlingtonu, Aston Ville, Leicesteru atd. Byl ve velkých klubech, ale po třech letech odešel z fotbalové scény a zapomělo se na něj. To je neuspokojivé, ale tak dlouhý vztah s fotbalem je potvrzením jeho velikosti, protože se svým uměním Brain Little mohl celkem jednoduše vést 80% všech týmů v Anglii.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.