Dynamo Kyjev – Manchester United 2:4

Manchester United opět nasázel čtyři branky. Tentokrát porazil Dynamo Kyjev na jeho hřišti 4:2.

Do obrany United se po zranění vrátil Nemanja Vidic, naopak ve středu zálohy nastoupila dvojice Fletcher-Anderson. Jako první se osmělili domácí a už v první minutě otestoval pozornost brankáře Van der Sara Bangoura. V 9. minutě přišel první gól utkání – na centr Ryana Giggse si naběhl Rio Ferdinand a hlavičkou překonal domácího brankáře – 0:1. V 12. minutě mohl Ferdinand přidat další gól, ale tentokrát mířil nad. V 18. minutě už to bylo 0:2 – po skvělé týmové práci a finální přihrávce Wese Browna uklidil míč do prázdné branky Wayne Rooney. V 21. minutě musel Shovkovskiy likvidovat pokus Rooneyho. O pár minut později vedle střílel Ghioane. Dynamu se podařilo snížit v 33. minutě, když se po rohovém kopu Correa hlavičkou prosadil nikým nehlídaný Diogo Rincon – 1:2. V 40. minutě si ukrajinský brankář Shovkovskiy poradil se střelou O’Shea. O minutu později se dostali United opět do dvoubrankového vedení – z levé strany centroval Giggs a Ronaldo hlavičkou do rohu branky nedal Shovkovskiymu šanci – 1:3. Tímto výsledkem skončil i první poločas.
V 50. minutě dobře vystřelil Brazilec Anderson a trefil tyč domácí branky. Na druhé straně přestřelil Correa. V 53. minutě Shovkovskiy vytěsnil střelu Teveze. V 57. minutě si Van der Sar poradil se střelou Guseva. V 64. minutě po rohovém kopu Correa nepřesně hlavičkoval Rincon, střelec z 33. minuty. V 67. minutě se kopala penalta. Goran Gavrancic zahrál v pokutovém území rukou a z nařízené penalty se nemýlil Cristiano Ronaldo – 1:4. V 78. minutě domácí snížili, když se střelou z dálky k tyči prosadil Ismael Bangoura. V 82. minutě nepřekonal domácího brankáře Ronaldo střelou z 18ti yardů. To už byl v brance United Tomasz Kuszczak, který po taktickém střídání nahradil v brance anglického týmu Van der Sara. Když v závěru utkání minul Bangoura, mohl se Manchester radovat z výhry 4:2. Letošní bilance Manchesteru v Lize Mistrů je zatím úžasná, 3 zápasy = 3 výhry.