Preview Dynamo Kyjev – Manchester United

Všechny informace o dnešním zápase v Kyjevě… Dynamo Kyjev se s United utkali v evropských pohárech celkem 2x, v sezóně 01/02, když ve skupině skončil první zápas v Kyjevě skončil 0:0, o 7 týdnů později ale dokázali hráči United porazit ukrajinský celek na Old Trafford 1:0.
 
 Letos je to pro Dynamo 11.sezóna v Lize Mistrů. Pro Manchester je to již 13.sezóna v nejprestižnější evropské soutěži a 12. zasebou.
 
 Kyjev v tomto zápase nutně potřebuje získat tři body,aby si ještě udržel teoretickou šanci na postup. Ukrajnský celek se zatím krčí ve skupině na 4.místě, když nezískal ze dvou zápasů ani bod. Naposledy zaznamenal výhru 23.listopadu 2004,když porazil AS Řím 2:0. Zato United prochází skupinou bez problémů,když vyhráli oba dva zápasy.
 
 Nejzkušenejším hráčem domácích je Oleksandr Shovkovski, který nastoupil v 61 zápasech. Nejlepším střelcem je Sergei Rebrov s 20 góly. Nejlepšími střelci u United jsou Ryan Giggs a Paul Scholes,když vstřelili 23, respektive 20 gólů. Při tomto zápase oslaví své narozeniny Nemanja Vidic(26) a Wayne Rooney(22).
 
 V posledním ligovém zápase porazil Zakarpattia Uzhhorod 1:0 a po 13 zápasech vedou ukrajinskou ligu se 7-bodovým náskokem. United si lehce poradili s Aston Villou 1:4.
 
 Vedení United dnes odpoledne uvedlo velmi nepříjemnou zprávu, že Paul Scholes nebude hrát v dnešním zápase potom, co si při dopoledním tréninku poranil koleno.
 
 Scholes se tak připojil k dvojici dalších středních záložníků – Michael Carrick a Owen Hargreaves, kteří jsou také mimo hru. Ve středu zálohy by ho tak měl nahradit Darren Fletcher. Chybět bude také Louis Saha, který se stále nedal dohromady.
 
 Nastoupit by už ale měl Nemanja Vidic, který vynechal poslední zápas s Wiganem potom, co utrpěl v zápase s Wiganem lehký otřes mozku. Od začátku už také bude hrát Cristiano Ronaldo, kterého o víkendu Sir Alex šetřil.
 
 Dynamo bude postrádat svého nejlepšího evropského střelce, Sergeie Rebrova.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.