Giggsy pokračuje

Ryan Giggs tento týden podepsal novou smlouvu, díky které může oblékat dres United dalších 18 měsíců.

 Nicméně Sir Alex Ferguson věří, že tento Velšan bude pokračovat déle, než do léta roku 2009.

 

Podepsaní se mýjelo s hráčovými 34. narozeninami a s největší pravděpodobností díky ní překoná rekord Sira Bobbyho Charltona jako hráč s největším počtem zápasů odehraných za Manchester United.

 

“Doufáme, že Ryan bude hrát déle, než mu stanovuje jeho nová smlouva. Dře na sobě, je to příklad profesionála. Podepsal sem s ním smlouvu ve 14ti letech a je to už jeho 20.sezóna v  klubu. To je jen o jeden rok méně než já jako trenér. Je neuvěřitelné, že dokáže běhat po křídle tak dlouho. Neuvěřitelné.“ řekl Ferguson.

 

“Dokázal to, protože je pečlivý na trénincích, žije správným životním stylem a dbá na sebe. Málokdy o něm čtete v novinách nějaké drby. Nikdy nebyl v této sféře moc “ambiciozní“.

 

“ Ve chvíli, kdy Ryan pověsí kopačky na hřebík, bude pro něj připravené místo v klubu. Tedy cesta, kterou se vydal Ole Gunnar Solskjaer. Na trenérskou lavičku se ovšem Ryan nechystá.

 

A Sir Alex pokračuje:

 

“Je to náš záměr, udržet Ryana v klubu. Hráči jako on, Paul Scholes, Gary Neville, či Ole Gunnar Solskjaer zde prožili celý svůj fotbalový život. Pravda ovšem je, že Ryan zatím nevykazuje inklinaci k trenérskému řemeslu. Ovšem myslím si, že každý hráč má šanci se stát trenérem. Někteří už ovšem nechtějí zůstat v branži. Ale myslím si, že je pro klub moc důležité, aby výborní hráči byli začleněni do klubu i po ukončení kariéry.

 

" Potřebujeme se ujistit, v jaké oblasti má hráč dobré předpoklady. Například Bobby Charlton je v roli velvyslance klubu k nezaplacení.“

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.