Rozhovor s Ole Gunnarem Solskjaerem

Ole Gunnar Solskjaer zakončil nedávno kariéru. Byla to hrající legenda. Pojďme tedy na rozhovor…

 

Bylo těžké se rozhodnout pro to, že ukončíš kariéru?

Nebylo to až tak těžké. Velmi mi to ulehčil rozhovor se Sirem Alexem Fergusonem a Davidem Gillem. Lékaři potvrdili, že mé koleno nebude už nikdy vyléčeno na 100%. A když na konci srpna znovu přišlo zranění, tak jsem věděl, že už nikdy nebudu hrát na takové úrovni, jako kdysi. Musím také myslet na mé zdraví v normálním životě.

 

 Jsi šťastný z toho, že jsi hrál velkou roli v minulé sezoně?

Byl jsem spokojený. Vždycky, když vypadnu z týmu na delší dobu, tak se snažím co nejrychleji vrátit do dresu United, ale ještě jeden sen jsem měl a to je zvednout nad hlavu trofej pro mistra Anglie. To byly mé velké sny. Mým snem bylo také ještě hrát a střílet branky na Stretford End, ale největším snem byla mistrovská koruna, proto byla minulá sezona fantastická, protože se mi splnili sny.

 

 Hrál si 366 zápasů, ve kterých si dal 126 branek za 11 let na Old Trafford. Jak se cítíš, když teď končíš?

Myslím, že můžu říct, že jsem dal Manchesteru United všechno co jsem mohl. Jsem pyšný, že jsem hrál za tak skvělý tým a že jsem měl toho nejlepšího manažera. Hrál jsem rovněž po boku skvělých fotbalistů. Zažil jsem plno nezapomenutelných momentů. Hlavně fanoušci byli úžasní. Lidé z Manchesteru a fanoušci klubu mi ukázali, jak nádherný může být fotbal v takové atmosféře. Opravdu musím poděkovat fanouškům, kteří mi pomáhali, nejen na hřišti, ale také ve chvílích, kdy jsem bojoval se zraněním.

 

 Opravdu jsi byl velmi oblíbený mezi fanoušky. Někteří z nich jsou stále smutní faktem, že už se neukážeš na hřišti..

To je i pro mě smutné, že už nevyběhnu na hřiště. Projít tunelem na Old Trafford se stalo pro mě nemalým vítězstvím. To bylo jako příchod domů. To už nikdy nezažiju, ale život jde dál, žádný hráč nehraje věčně. Každá kariéra hráče končí a můj čas nadešel teď. Bude mi chybět hra na Old Trafford a atmosféra v kabině, ale jsem pozitivně naladěný na normální život.

 

 Co teď budeš dělat?

Budu trénovat mladé útočníky United, protože už jsem se domluvil s manažerem. Ferguson je nadšený z toho, že tady zůstanu. Nabídka mě potěšila.

 

 Těšíš se na trénování?

 Ano, moc. Nepřemýšlím nad tím, že by se něco nepovedlo, to není v mé povaze. Nemůžu se dočkat. To bude velká výzva. Těším se na to, že budu pomáhat mladým hráčům v jejich prvních krůčkách v United. Kdybych netrénoval tady, tak bych netrénoval vůbec. Ale nikdy člověk neví, jestli zrovna jeho chtěli, ale manažer mi řekl, že je volné místo a já sem z toho šťastný.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.