Birmingham 0:1 Man Utd

Velice důležítý zápas dopadl pro Manchester dobře, máme 3 body a vezeme skalp velice kvalitního klubu, který udržel čisté konto i na Anfield Road. Výhru zařídil Cristiano Ronaldo v zápase který byl velice náročný a nedivil bych se, kdyby si hráči Brums stěžovali, že horší tým vyhrál…

 

 

Před zápasem se dalo těžko spekulovat, Manchester je ve formě ale zatím nepředvádí co by se od klubu očekávalo, Birmingham je nováčkem a trénuje jej Steve Bruce. Velice úspěšný obránce Man Utd, který výborně dokáže předat své zkušenosti hráčům. Velice dobře klub předvedl svůj potenciál pro Premier League v zápase s Liverpoolem, kde vymazal všechny "hvězdy" soupeře ze hřiště a uhrál důležitý bod…

 

 

sestavy:

Man Utd: Saar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Carrick, Schokes, Giggs, Tevez, Rooney

Birmingham: Taylor, Kelly, Djourou, Ridgewell Queudrue, Larsson, Muamba, Nafti, Kapo, McSheffrey, Jerome

Hned v prvních minutách se Birmingham překvapivě odhodlal k útoku. Jerome fantasticky vystřelil ze střední vzdálenosti a pořádně protáhl Sara. Ten předvedl stejně dobrý zákrok jako byla vydařená střela. Hned z následujícího rohu se hráči Birminghamu dostali do další šance, ale střelu pokryl Sar. Snad tím konečně umlčí všechny nesmyslné kritiky kteří se objevili od letní přípravy.

O první pokus United se postaral Ronaldo, ale jeho střela byla velice nepřesná a pobavila diváky Brums…Později se hra uklidnila, do šance se mohl dostat Rooney ale Taylor dobře vyběhl. Hráči Birminghamu se vši silou snažíli hlídat Ronalda, i za cenu faulů a následných karet, první žlutou obdržel Queudrue…

Další velká šance Brums po velké chybě obrany. Ferdinand špatně rozehrál a Jerome z jeho chyby mohl těžit, naštěstí nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče a Sar nemusel ani tentokrát lovit míč ze sítě.

Po patnácti minutách se dalo konstatovat, že dnes Bruce připravil naprosto odlišnou taktiku od té v zápase s Liverpoolem, hráči si nejdou pro remízu a chtějí vyhrát. Zatím pro 3 body dělají mnohem víc než hráči United kteří můžou jen děkovat zákrokům Sara. Birmingham letos zřejmě více zasáhne do průběhu Premier League, bylo by dobré brát 3 body.

Ohromná šance Brums, po nepochopitelné chybě Evry u rohového praporku vybojoval míč Larsson, pronikal s míčem kolmo k bráně a odhodlal se k centru kterým našel McSheffreye, ten výborně křižně hlavičkoval a překonal Sara… Naštěstí tam jako náš anděl strážný přistoupil Rio Ferdinand a stejně jako proti Spurs vykopal míč z prádné brány. Následná dorážka nic neřešila.

Ve 22. minutě přišel první lepší okamžik Cristiana Ronalda, po skvělé Giggsově hře středem a následnému průniku Browna po lajně se dostal ke střele. Bohužel střílel do míst kde byl Taylor, ale alespoň uklidnil situaci na hřišti. O 3. minuty později se Ronaldo konečně dostal k samostatným průnikům, jeden zakončil kvalitním centrem do míst kde stál Rooney, bohužel ten se k míči nedostal a ani z následného „tlaku“ zakončeným hlavičkou Vidice z rohu gól nepadl…

Ve 28. minutě předvedl neskutečnou minelu Sar, špatný odkop zachytil Jerome, ale nedokázal prostřelit Vidice, kterého navíc zajistil Ferdinand. Ale velice, velice špatný průběh zápasu za který si United můžou naprosto sami… Nejsme schopní si jakkoliv nahrát.

Na těchto 15 minut bych nejraději hned zapomněl. Strašný výkon korunovaný nepochopitelnými chybami, nyní si United zasloužili prohrávat cca o 3 góly. Máme ohromné štěstí a bylo by dobré využít toho, že je stav stále 0:0.

V dalších minutách se hra uklidnila, proti Brums zřejmě měla být odpískaná penalta, ale to už nyní nemá na vývoj žádný význam. Dalším ubohým střeleckým pokusem Ronaldo rozesmál diváky Birminghamu, vypadá to jako kdyby nám Ronalda nějaký divák naštval a Cristiano dělá vše proto, aby jej trefil… snad už touto střelou diváka zrušil a bude se trefovat mezi tři tyče. Do poločasu se nic duležitého už nestalo, Manchester hru uklidnil a Brums přestali zlobit.

Do druhého poločasu nastoupil do brány Kusczak, Sar bohužel střídal kvůli zranění. Uvidíme s čím Manchester přijde, co Alex připraví a jestli už Birmingham zaleze do svého vápna nebo bude dále útočit.

52. minuta, Ronaldo a GÓÓÓL. Po ohromné chybě Queudreho, zřejmě první chybě Brums v zápase jdou United do vedení. Po ne příliš povedeném centru, který se stočil do velkého vápna udělali obránci Birminghamu nepochopitelnou chybu – nezvládli zastavit míč, Ronaldo jej čistým šlapákem na míč získal a následným slalomem mezi obránci a brankářem zavěsil do prázdné brány. Konečně naplňuje svůj neskutečný potenciál.

Do řad se Brums pronikla nervozita a konečně začínají trochu chybovat, snad toho United využijí a zvýší hubený náskok.

Zákrok zápasu od Kusczaka! Po neškodné střele McSheffreyho kterou Rio Ferdinand dokonale usměrnil k pravé tyči Tomasz neskutečným reflexivním zákrokem vyrazil na roh. Nyní je potřeba rychle srovnat hru a pojistit výhru, Birmingham ale brání výborně a ničí všechny útočné akce.

Prvních patnáct minut druhého poločasu tedy bylo ovlivněno gólem. Birmingham mohl mnohokrát jít do vedení, ale neproměnili nic. United hned z první šance dali gól a Birmingham to krutě poznamenalo.

Nyní se ale oklepali a opět útočí, z velice nadějné standartní situace která byla odpískaná po ruce Evry. Jeho zákrok byl ohodnocen žlutou kartou, ale situaci Brums nezvládli, i když ji zahráli velice nebezpečně a Kusczak si ke své obraně „řekl“ své. Za takový výstup by se nestyděl ani Peter Schmeichel.

Manchester zajímavě střídá, Saha nahrazuje Giggse. Ten zřejmě bude hrát na hrotu a Tevez s Rooneym jej doplňovat ze zadní řady. Po chvíli se tito 3 dostali do první šance. Tu vytvořil pro Rooneyho svojí bojovností Tevez, který mu pomocí skluzu předal míč, Rooney nebezpčně vystřelil, ale jeho pokus byl tečovaný a než se k dokopnutí míče do prázdné brány dostal Ronaldo, obrana Brums nebezpečný míč zakopla.

Do 75. minuty už nepřišla žádná šance. Mně osobně se tento styl naší hry vůbec nelíbí, loni jsme využívali góly k tomu, aby hráči přidali další góly a vyhrali co největším výsledkem. Letos vedení bráníme a uspokojujeme se s hubeným vítězstvím 1:0 a to je špatně, může přijít nějaký hloupý gól v nastavení, nebaví mě sledovat podobné výkony.

V 77. minutě se dostal do šance Tevez, po dobrém uvolnění od Ronalda střílel z hranice vápna, bohužel velice nepřesně. V 80. minutě se do dobré pozice dostal Cristiano Ronaldo, vystřelil a jen o centimetry minul. Pokrok ve hře United, takto nedovolíme Brums přejít do útoku a můžeme přidat gól.

V posledních minutách se postupně střídají hráči Brums v nepovedených střelách z větší vzdálenosti. Mohou jen litovat nevyužitých šancí z úvodu zápasu, mohli vyhrávat, ale o vše se postarala naše obrana. Naopak když jednou potřebovali podporu obrany hráči Birminghamu, Manchester dal gól a v tom je hlavní rozdíl klubů které dnes nastoupili.

Konec zápasu proběhl v klidu, Manchester udržel vedení a vybojoval duležité 3 body. Děkujme Kusczakovi, Sarovi, Ferdinandovi, Ronaldovi a Vidicovi. Zbytek podal spíše průměrný výkon, naopak hráči Brums si zaslouží velkou pochvalu od Steva Bruce.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.