Man Utd 2:0 Chelsea FC

Očekávaný zápas konečně přišel a skončil tak jak jsme si všichni přáli. Vyhráli jsme 2:0 po výkonu na kterém těžko najdete chybu…

Prognóza před zápasem byla jasná, Manchester vyhrál 4x v řadě a Chelsea 3x po sobě nedokázala vyhrát, dala jen jeden gól, byl propuštěn Jose Mourinho a nemohl nastoupit Drogba a Lampard. Navíc MU mohl poprvé od zápasu s Royals nasadit do hry Wayna Rooneyho.

Dala se očekávat naše výhra a pochybuji že si někdo z vás připouštěl něco jiného, ale já mam nyní, před zápasem z CFC upřímně strach. To kvůli vyhození Joseho Mourinha, může to mít dva následky.

a)Hráči se vzchopí, poznají že vedení je nekompromisní a navíc nastoupil nový manager před kterým se musí ukázat. Zkusí zápas vyhrát pro Mourinha a tak alespoň trochu fanouškům utišit žal nad jejich ztrátou.

b)Hráče situace složí, nedokáží se s ní vyrovnat a podají ještě horší výkon než v posledních zápase, nebo lépe, zápas předem vzdají a MU bez problému vyhraje. V příštích 90minutách snad uvidíme, že se splní ta druhá, příjemnější možnost.

Sestavy:

MU: van der Saar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Carrick, Scholes, Giggs, Rooney, Tevez

CFC: Čech, Ferreira, Ben Haim, Terry, A.Cole, J.Cole, Makelele, Essien, Mikel, Malouda, Shevcenko

Hned ze začátku se ukázalo, že fanoušci poslechli prosby Alexe a hráčů a vytvořili neskutečnou atmosféru, po celý zápas vedli hráče k výhře a nepřestávali fandit. Nezapomněli ani na vzkaz pro našho milovaného managera…

United začali velice aktivně, v první minutě jsme po rychlé kombinaci získali rohový kop. Ten centroval Giggs, ale MU díky němu nic nezískalo. United ale v útoku pokračovali a hned ve druhé minutě se Rooney dostal do své první šance. A nebyla to šance jen tak nějaká, Rooney vystřelil velice nebezpečně, křížnou a vysokou technickou střelu jaká se dá často vidět v podání Thiery Henryho a neomylně trefil bránu… pochybuji že je na světě jiný brankář než Čech, který by předvedl tak dobrý první zákrok.

Jinak ale bylo prvních 15minut velice opatrných, oba týmy se snažily dostat do rychlých protiútoků, ale chyběla jak myšlenka, tak přesný centr. Většina přihraávek a akcí končila daleko před brankáři. Chelsea zvolila velice dobrou taktiku a vyrušila většinu našich útoků, zatím toho ovšem nevyužili k žádnému útoku. V 17. minutě se dostal do samostatné akce Patrice Evra, ale byl ve velkém vápně zastaven nekompromisním J.Colem, jestli se jednalo o penaltu nebo ne je zbytečné řešit, rozhodčí faul neviděl.

Kolem 20. minuty United trochu přitlačili, nejdříve střelou Ronalda proti které si bez problému Terry zahrál na brankáře a rukou vyrazil. Následný roh jsme hráli velice chytře na krátko, ale střela Rooneyho byla blokovaná. Po chybě obrany ve 25. minuty mohli United opět ohrozit bránu sopueře, ale Giggs, Rooney a Tevez situacili řešili jakkoliv, ale ne dobře.

Ve 28. minutě Manchester výborně rozehrál standartku, zakončenou přizemní, prudkou střelou Teveze kterou Čech bez problému pokryl. 30. minuta byla zakončena velkou šancí Giggse, ten se objevil sám u zadní tyče po centru Rooneyho, který získal míč po ohromné chybě obrany Chelsea.

32. minuta a zlom v zápase. Mikel dostal červenou kartu, opět se zachoval jako člověk duševně nevyrovnaný, nepřipravený na PL a bez jakékoliv zodpovědnosti, za naprosto zbytečný faul… ten sice nevypadal na první pohled nebezpečně, ale byl to nehorázný likvidační faul, naskočený skluz na holeň Evry. Jestli tuto šanci nevyužijeme, budeme dlouho litovat.

39. minuta, hlavička Vidice po centru Giggse z přímého kopu doprostřed brány. Čech chytil. V tuto chvíli vyhráváme na střely 9:0, ale zatím jen jedna měla gólové parametry. Chtělo to více prostoru, více času a lépe promyslet zakončení.

45 + 3., United vedou 1:0!!! Carlos Tevez dává první gól v Manchesteru United, po krásné akci, výborném centru Giggse a Tevez. Nemohl se zachovat lépe.Skvělý poločas od vyloučení Mikela, jinak zejména velká pochvala Brownovi, podal v prvním poločase výborný výkon.

Do druhého poločasu oba týmy nastoupili ve stejné sestavě. Chelsea musela vstřelit gól, ale podle jejich nástupu bych spíše čekal že vyhravají 5:0.

Prvních 15. minut bylo z naší strany bezchybných, hráli sme zkušeně, nechtěli chybovat a předváděli nenápadné, ale často nebezpečné kombinace. Kdyby Chelsea neměla tak kvalitní obranu, na většinu klubů by to stačilo. Tevez zahrával nadějnou standartku velice nepřesně, ale v 58. minutě se dostal do velké šance Giggs po krásném centru Carricka, bohužel střílel nad.

V následujících minutách United hodně útočili. Chelsea byla pod tlakem, Rooney se dostal k jedomu zakončení z větš vzdálenosti, ale zbytek šancí skončil na finální přihrávce. Obrana byla fantastická,Chelsea nepředvedla vůbec nic. Naše hra byla odpočinková, hráči neběhali, jen si přihrávali a v klidu odráželi ubohé pokusy Chelsea. Místo toho hráči Chelsea museli neustále napadat a vysilovat se, tím ztráceli jakoukoliv naději na konečný tlak.

V 75. minutě se dostala Chelsea k větší šanci, konkrétně to byl Essien a jeho pokus ze střední vzdálenosti, bohužel pro Chelsea mimo, střela šla několik metrů vedle a několik metrů nad. Stejně to byla jejich největší šance, což ukazuje s jak ubohým výkonem Divadlo Snů navsštívili. Skutečně, po poločase nemuseli vylézt z kabiny. Chvíli před tím mohl J.Cole dostat červenou za faul zezadu na Ronalda, ale stejně tak mohl dostat Rooney druhou žlutou za souboj s A.Colem. Mně osobně se výkon rozhodčích vcelku líbil, nechali hru klidně plynout, posuzovali mírně a tak nám umožnili kontrolu vývoje hry.

V 84.minutě zahrával nadějnou standartku Ronaldo, bohužel mířil jen doprostřed brány, ta byla 13. střelou pro United v tomto zápase. Následný pokus Pizarra byl spíše k smíchu, ostatně jako vše co Chelsea dnes předvedla

90. minuta, 2:0!!! penalta pro United po faulu na Sahu. Ten ji sám proměnil a potvrdil naši naprosto zaslouženou výhru.

Ze zápasu můžeme odnést několik pozitiv. Neudělali jsme za celý zápas jedinou chybu, eliminovali všechny nebezpečné hráče CFC, opět předvedli něco více než proti Evertonu a Rooney se vrátil ve výborné formě. Vyhráli jsme 2:0, vyhráli 5. zápasu po sobě a 5x nedostali gól. S tímto můžeme porážet ostatní kluby PL tak jako dříve.