Sporting Lisabon – Manchester United 0:1 (0:0)

Manchester United zvítězil v prvním utkání ve skupině F Ligy Mistrů nad Sportingem Lisabon 1:0. O vítězství rozhodl Cristiano Ronaldo.

Do sestavy United se vrátil po zranění Wayne Rooney, nechyběli ani Ronaldo s Nanim, bývalí hráči Sportingu Lisabon. Jako první zahrozili v 6. minutě domácí, když Edwin Van der Sar musel likvidovat střelu Joao Moutinha. V 7. minutě mířil nad z přímého kopu Ronaldo. Nad pálil o chvíli později na druhé straně Izmailov. V 23. minutě Van der Sar opět musel zasahovat, tentokrát po střele Izmailova. V 24. minutě brankář Stojkovič předvedl dobrý zákrok po střele Ronalda. V 28. minutě se do velké šance dostal Liedson, ale Van der Sar jako střelecký pokus vyrazil na roh. V 38. minutě neuspěl z přímého kopu Araujo Ronny. V závěru prvního poločasu ještě Van der Sar musel likvidovat střelu Romagnoliho. V 57. minutě nepřesně hlavičkoval Giggs po centru Ronalda. V 62. minutě se Manchester dostal do vedení – z pravé strany centroval Wes Brown a Cristiano Ronaldo hlavičkou otevřel skóre utkání. V 66. minutě nepřesně pálil z dálky Giggs. V 70. minutě se do šance dostal i Rooney, ale branku netrefil. O minutu později dobře vypálil Nani, ale jeho tvrdou střelu brankář Stojkovič vyrazil. V 73. minutě si Van der Sar poradil se střelou Velosa. V 78. minutě nebezpečně hlavičkoval Tonel a Van der Sar měl plné ruce práce, aby míč vyrazil aspoň na roh. O chvíli později zblízka přestřeli Djalo. V 81. minutě Stojkovič zneškodnil střelu střídajícího Sahy. V závěru utkání se ještě do dvou střeleckých příležitostí dostal Ronaldo, ale ani jednu neproměnil. A když Van der Sar v nastaveném čase chytil střelu Pereirinha, mohl Manchester United slavit vítězství 1:0.