Sir Bobby Charlton

Bobby Charlton je bezesporu jeden z nejslavnějších hráčů všech dob

Charlton měl ohromnou rychlost a tvrdou střelu. Rodina Charltonů měla fotbal v krvi. Tři z jeho strýců hráli fotbal za Leeds United a matčin bratranec býl legendá Newcastle United. V roce 1953 přestoupil do Manchesteru Jackie Milburn a bylo mu pouhých 17 let. Byl také jeden z málo co přežili havárii ledatdla v Mnichově. Bobby Charlton byl hlavně útoční,který střílel mnoho gólů.                                                                                            

 

Bobby v reprezentaci vstřelil v 106 zápasech 49 branek. Měl schopnost obejít velký poče hráčů, měl tvrdou sřelu, byl velice dobrý ve vzduchu a hrál velice dobře tělem.V roce 1958 hrál jako střední útočník. V roce 1960 ho Sir Matt Busby přesunul na levého útočníka a zde se nejvíce proslavil. Charlton dal v lize za Manchester v 606 zápasech 199 gólů a tím výrazně pomohl Manchesteru k prvenství v 1. divizi v letech 1957, 1965, 1967. Pomohl také k zisku FA Cupu v roce 1963 a k získání evropského poháru v roce 1968. Charlton dal dva góly proti Benfice ve finále evropského poháru.                                                                   

 

Velká pohroma v Mnichově a smrt jeho mnoha kamarádů Bobbyho ovlivnila hodně.V roce 1966 dostal hráčské ocenění PFA. V roce 1973 ukončil kariéru. V roce 1984 se stal ředitelem Manchesteru United. V roce 1994 dostal ocenění "Sira". Bobby je na celém světě považován za nejlepšího anglického sportovce všech dob.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.