Ronaldo: Cítil jsem se jako klaun

Cristiano Ronaldo v současné době patří mezi nejlepší fotbalisty naší planety, nechybělo však mnoho a vše mohlo být jinak.

Portugalský záložník Manchesteru United v rozhovoru pro Champions magazine uvedl, že v mládí kvůli svému přízvuku málem skončil s fotbalem

 

Ronaldo se narodil v Madeiře, odkud ve svých dvanácti letech odešel do Lisabonu. Tehdy si ho vybral Sporting a mladý hráč se stal terčem posměšků svých spoluhráčů, kteří ho často provokovali a vysmívali se mu.

 

"Jakmile jsem otevřel pusu, začali se posmívat. Bylo to traumatizující, cítil jsem se jako klaun. Brečel jsem hanbou. Volal jsem matce a říkal jí, že to nemohu vydržet, že si ze mě ostatní dělají legraci a chci se vrátit domů. Dnes jsem na svůj přízvuk velice hrdý, považuji ho za neobyčejný," svěřila se hvězda Manchesteru United.

 

Před více než rokem zažíval Ronaldo podobné pocity, to když ho nenáviděla téměř celá Anglie. V utkání světového šampionátu mezi Portugalskem a Anglií byl i díky Ronaldovi vyloučen jeho klubový spoluhráč z Manchesteru United Wayne Rooney.

 

"Po zápase jsem byl kritizován a vypískán. Neměl jsem z toho radost, ale dalo mi to i něco dobrého. Stal jsem se moudřejším a dozrál jsem. Jsem rád, že mě lidé vzali do svých srdcí. Nejlepší věcí na Británii jsou lidé," prozradil dále Ronaldo.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.