Manchester United získal Community Shield

Manchester United porazil Chelsea na penalty 3:0 a získal tak Community Shield, v normální hrací době skončil zápas 1:1.

Oba týmy nenastoupili v nejsilnějších sestavách a ze začátku utkání to bylo vidět. Do první vážnější šance se dostal v 21. minutě Ryan Giggs, toho ale Petr Čech z úhlu dobře vychytal. Z následného rohového kopu pálil hodně nad Rooney. O chvíli později se nepřesnou střelou uvedl Michael Carrick. V 26. minutě po centru Maloudy nepřesně hlavičkoval Essien. V 31. minutě si Van der Sar bez problémů poradil se střelou Maloudy z 18ti yardů. V 35. minutě se Manchester dostal do vedení. Patrice Evra dobře přihrál Giggsovy a ten střelou z první nedal Čechovy šanci – 1:0. Chelsea odpověděla v 45. minutě, kdy Malouda prošel přes Ferdinanda a střelou k tyči vyrovnal. V 50. minutě se Petr Čech pořádně zapotil, když musel nejprve vyrazit střelu Ronalda a hned potom taky pokus Giggse. V 63. minutě si Čech v poklidu poradil s přímým kopem Ronalda po faulu na Evru. V 70. minutě střílel střídající Pizarro, ale vedle. Vedle pálil i v 81. minutě Joe Cole. V 84. minutě se do dobré šance dostal střídající Nani, ale Čech jeho střelu vyrazil na roh. Zápas tak skončil 1:1 a na řadu přišly pokutové kopy. Ty skvěle zvládl Manchester United, když proměnil všechny tři (Ferdinand, Carrick, Rooney), zatímco z Chelsea neuspěl ani jeden střelec (Pizarro, Lampard, Wright-Phillips). Manchester tak na penalty zvítězil 3:0 a získal tak pohár Community Shield.