Evra děkuje Bohu za to, že může oblékat dres United

Ve svůj první den, jako hráč United, se Patrice Evra zeptal Garyho Neville, kudy se dostane k nejbližšímu kostelu…

 Jeho kapitán zapřemýšlel a pokoušel si vzpomenout, zda není jeden kostel blízko tréninkového centra Carringtonu. Patrice se jen pousmál a řekl, že prostě potřebuje jít někam, kde by mohl " poděkovat Bohu za to, že mě nechal připojit se k největšímu klubu na světě".

Evra děkuje Bohu každý den od svého přestupu do Manchesteru z ledna 2006 a i když ho to nedělá jedinečným mezi fotbalisty, 26 – letý francouzský fotbalista nemá pochyb o tom, že byl požehnán a dokonce když, jako jeden z 26 sourozenců v jeho rodné Nigérii, se dostal z Dakaru až na zapadlé předměstí Francie a nakonec přes Sicily a Monako na Old Trafford, se zdá být jedním z těch bojujících pro ohromující naděje.

" Každý den v mém životě je jako sen " , řekl krajní obránce minulý týden. " Manchester United není jen velký klub. Je to velká rodina. Jsem moc šťastný cestovat světem s tímto klubem. Minulý rok v Jižní Africe byl stejný. Nyní jsme v Asii, je to jako každodenní sen ".

V tento zvláštní den, byl Patrice obklopený dětmi v sirotčinci v Seoulu. Každý z hráčů United se ujal podobných věci během jejich předsezónního turné v Asii. Nemnoho z nich si to ale neužívalo tak moc jako Evra, kterého ho dokonce Park Ji-Sung naučil pár přátelských frází v korejštině. Zatímco se Patrice bavil a smál se s 5 malými korejskými dětmi, tak Michael Carrick spolu s Darronem Gibsonem zdvořile porozdávali několik svých podpisů.

" Děti jsou nejduležitější věcí v životě ", řekl. " Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, je přínést na svět dítě. Byl jsem jedním z 26- bratrů a sester, když jsem vyrůstal. Bohužel, dva z nich zemřeli a nyní nás je 24 sourozenců. Když hrajete za Manchester United, máte možnost setkat se s dětmi z dalších zemí. Loni to bylo v Jižní Africe, nyní je to v Asii. Je to další důvod, proč jsem v Manchesteru tak šťastný ".

 

" Věci nebyly lehké, když jsem vyrustál. Není lehké pro matku uživit 24 dětí. Myslím na to, když mám obtížné momenty v životě. Když mám problémy nebo si neužívám života, říkám si: " Pat, vzpomeň si jak se měly věci, když si vyrůstal. Udělá to snadší ".

Podobné problémy měl Patrice i ve svých brzkých dnech v United. Ve svém katastrofálním debutu proti Manchesteru City vydržel na hřišti jen prvních 45 minut,kdy byl po poločase vystřídán s tím, že jeho nový tým prohrával s městským rivalem 2:0, ale věci se značně zlepšily minulou sezónu, kdy si vedle místa v základní sestavě PFA odnesl i medaili pro vítěze Premier League.

" Prvních 6 měsíců bylo obížných, protože jsem potřeboval čas k adaptaci ", řekl. " Byla to pro mě vělká výzva, ale každý mi pomohl. Boss, spoluhráči, všichni kolem mě. To je to, proč mám tolik důvěry k práci v tomto klubu ".

Po obtížném startu, se stal pevnou součástí týmu, nahradil na levém beku Gabriela Heinzeho, i když tento Argentinec dostal důvěru ve finále FA Cupu, ačkoliv už byl Pat připravený hrát po zranění. Někteří hráči by po podobné situaci chtěli odejít z klubu, ale tohlé není úplně Evrův styl. Místo toho počítal svá požehnání, děkoval svému štěstí a bezpochyby říkal každému ze svých 23-ti sourozenců, že je nejšťastnějším mužem na světe…

 

zdroj:timesonline.co.uk 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.