Interview:Park Ji-Sung

Korejský reprezentant Park Ji-Sung poskytl pro oficiální stránky United již druhý rozhovor po Wayne Rooneym během tohoto turné…

Jaké to je být s Manchesterem United v Korei?

Jsem hodně šťastný a nadšený. Je to poprvé, co klub navštívil Koreu a jsem potěšen,že mohu být součástí toho. Pro lidi v Korei, jsou United nejlepším týmem na světe, každý jim fandí.

Co že mají lidé v Korei tak moc rádí United?

Nejsem si úplně jistý. Myslím, že faktem, že fandí mně, tak rovněž fandění United je pro ně důležité. Můj přestup do United znamenal, že spousta lidí nasledovala to, co jsem udělal já a také i klub.

 

Jak probíhá tvá rekonvalescence po operaci kolena a kdy očekáváš, že budeš zpátky?

Cítím se okay. Moje rekonvalescence probíhá velmi dobře. Doufám, že budu zpátky v lednu. Nedávno jsem se viděl s Dr.Steadmenem a byl spokojen, jak probíhá moje rekonvalescence.

Jaké to je být šampiónem Premier League?

Je to fantastické, protože to bylo vždycky mým snem. Když jsem byl mladší, vždycky jsem chtěl hrát v Evropě a vyhrávat poháry. Nemůžu uvěřit tomu, že jsem ligovém šampiónem – je obtížné vysvětlit, jaké to je, ale rozhodně se cítím velmi šťastný.

Co si myslíš o posilách, které Sir Alex Ferguson do klubu tohle léto přivedl?

Je skvělé vidět nové posily a myslím, že nás udělají ještě silnějším týmem. Hodně se nám dařilo minulou sezónu, vyhráli jsme ligový titul a dosáhli finále FA Cupu a semifinále Ligy Mistrů,ale zranění , které nás postihli na konci sezóny znamenaly, že jsme nemohli mít k dispozici kompletní tým na závěrečnou část sezóny. Bylo to velké zklamání. Ale nyní máme velmi silný tým a myslím, že máme skvělou šanci vyhrát trofeje v této sezóně.

 

Co si myslíš o Owebu Hargreavsovi?

Je to skvělý hráč. Hrál velmi dobře na loňském Mistrovství světa a myslím, že byl nejlepším anglickým hráčem během celého šampionátu. Myslím, že s mu bude v United dařit.

A co o Nanim a Andersonovi?

Jsou mladí a talentovaní. Oba budou teprve poznávat anglický fotbal, ale myslím, že Ronaldo bude hrát velkou roli s pomocí přizpůsobit se životu v Anglii.

Nakonec, jaké jsou tvé ambice v nadcházející sezóně?

Minulou sezónu jsem nebyl schopný udělat pro tým tolik, kolik bych normálně chtěl udělat, protože mě postihlo několik zranění. V tuto dobu, kdy jsem zpátky po zranění, doufám, že zůstanu zdravotně fit a odehraji více zápasů, než minulou sezónu. Dále doufám, že tým bude znovu úspěšný. Sice jsme vyhráli ligu, ale nedokázali jsme vyhrát Ligu Mistrů a FA Cup, které bych rád vyhrál. Chci vyhrát tolik trofejí, kolik jen bude možných…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.