Kdo je Anderson a Nani?

Masnchester United tohle léto, díky příchodům Naniho a Andersona na Old Trafford, rychle rozhýbal  přestupový trh.

Asistent Alexe Fergusona Carloz Quieroz byl obdařen důvěrou a sehrál velkou roli při zajištění služeb brazilského záložníka FC Porto Andersona a křídla Sportingu Lisabon Naniho, kteří jsou označováni za špičkové hráče.

„Oba dva jsou vynikající hráči a patří společně se Simaem Sabrosou, Ricardem Queresmou a Joaem Moutinhem mezi pět nejlepších fotbalistů hrajících v Portugalsku“ řekl portugalský novinář Miguel Padayda  pro BBC Sport.
Ale co o nich víme více? Nabízíme vám fakta ohledně těchto dvou posil MU.
 
 

Anderson

Celé jméno: Anderson Luis De Abreu Oliveira
Národnost: brazilská
Věk: 19 (narozen: 13 srpna 1988)
Pozice: ofenzivní záložník
Částka: zprávy se různí, ale uvádějí částku mezi £15m a £20m

 
Brazilský teenager s dredy udělal ve své zemi obrovský dojem, dostal se už do brazilského národního týmu a je srovnáván s Ronaldinhem.
Narodil se na stejném místě jako zubatý zázrak Barcelony, v Porto Alegre.
Anderson také začal svoji kariéru v Gremiu, kde na sebe upozornil gólem, který ho vystřelil mezi hvězdy, v důležitém zápase s Nauticem v roce 2005.
Rok poté se přesunul do Evropy a po 12 měsících pomohl Portu získat double.
Tuto sezónu udělal výrazný pokrok, který mu trochu zkomplikovala listopadová zlomenina nohy. Po návratu ale pomohl Portu úspěšně obhájit mistrovský titul.
Publicista BBC Sport a expert na Jižní Ameriku Tim Vickery ho popisuje jako silného, levonohého ofenzivního záložníka, který má zrychlení jako jestřáb.
MU jej uloupil takovým zájemcům, jako Real Madrid a Chelsea a už teď je označován jako budoucí nástupce věrného Paula Scholese.
Hodnocení: Je mladý, velmi dobrý v přihrávkách, inteligentní a rychlý fotbalista. Bohužel měl tuto sezónu zranění, které mu dovolilo odehrát jen polovinu sezóny. Přesto byl hodně důležitým hráčem Porta. Měl by se zařadit mezi 11 nejlepších hráčů MU.
Anderson říká: „Nedovedl jsem si ani představit, že někdy budu pracovat se Sirem Alexem Fergusonem. Je to největší sen na světě.“
Říkají o něm: „Noví hráči ukážou, že si zaslouží šanci reprezentovat Brazílii a všichni uvidí, že to není náhodou. Anderson jako hodně mladých brazilců je cenný hráč a v budoucnosti dostane jistě svou šanci.“ (trenér brazilské repre Carlos Dunga)
Víte, že: Anderson byl vyhlášen nejlepším hráčem na mistrovství světa 17-letých v roce 2005. Předchozí vítězové byli například Cesc Fabregas z Arzenalu nebo utočník Florant Sinama – Pongolle z Liverpoolu.
 
 

Nani

Celé jméno: Luis Carlos Almeida da Cunha
Národnost: portugalská
Věk: 20 (narozen: 17 dubna 1986)
Pozice: útočný záložník
Částka: zprávy uvádějí něco mezi £11.5m a £17m

 
Nani byl dlouho spojován s přesunem do Manchesteru a sám uváděl, že by pro něj bylo snem hrát v mužstvu s Cristianem Ronaldem.
Avšak Quieroz potřeboval nyní přestup uskutečnit rychle, protože o Naniho měl také velký zájem Tottenham.
Narodil se na Cape Verde Island na západním pobřeží Afriky. Byl vybrán do akademie Sportingu, kde předtím vyrostli také Cristiano Ronaldo a Luis Figo a s rodinou se přestěhoval do Lisabonu.
Debutoval v lize jako 18-ti letý. Nani se stal součástí kádru na začátku sezóny 2005/2006 a brzy dostal příležitost se předvést. Od té doby jeho nezachytitelný rychlé nohy oslavovaly každý gól saltem dozadu. Získával stále lepší a lepší postavení v klubu i v zemi.

V září poprvé skóroval za reprezentaci v utkání proti Dánsku. Také na sebe strhl pozornost v zápasech proti Spartaku Moskva v boji o Champions League.

Hodnocení: Hraje více či méně na stejné pozici na hřišti jako Ronaldo, ale není tak rychlý. Měl tuto sezónu nějaké problémy ve Sportingu, protože si myslel, že dostává málo peněz a chtěl více, ale nyní má vysokou smlouvu. Bude si muset zvyknou na anglický styl hry a bude muset počkat pár měsíců, než dostane šanci.
Nani říká: „Premierleague je jedna z nejlepších soutěží na světě a bude to pro mě velká šance. Jsem připravený jít do Anglie, protože věřím, že se tam mohu ještě více zlepšovat.“
Říkají o něm: Je jeden z nejvíce nadaných mladých hráčů v Evropě a co víc, je silnější, než jsem si myslel.“ (bývalý trenér Bayernu Mnichov Felix Magath)
Víte, že: Záložník Evertonu Manuel Fernandes je jeho velkým kamarádem z dětství a tito dva spolu začali kopat do míče na ulicích Lisabonu.
 
 
 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.