Chelsea 1 – 0 Man United

Bohužel došlo k tomu, na co se většina z nás bála jen pomyslet… Manchester United podlehl ve finále FA Cupu Chelsea.

Na historicky první finále poháru FA hraném na novém Wembley se přišlo podívat 89 826 diváků. Ti v modrých dresech se mohli po zápase ještě dlouho zdržet a zpívat oslavné písně, zatímco “ rudá “ polovina stadionu se musela se skleslými hlavami a mnohdy i slzami v očích odporoučet domů. Jak se to všechno seběhlo ?

Po celé řadě slavnostních ceremoniálů, které utkání předcházely, pískl rozhodčí Bennet do píšťalky a zahájil tak historické klání dvou nesmiřitelných soupeřů.

Zápas měl poněkud pomalejší rozjezd, a oba týmy se spíše soustředili na obranu. O první vzruch se postaral ve 22. minutě Drogba, když se pokusil ohrozit Van der Sara střelou z dálky. Mířil však mimo Sarovu svatyni. V oboustranně nevýrazném prvním poločase si už vážnější šance ani jeden ze soupeřů nevytvořil.

Do druhého poločasu vkročili lépe hráči United. Ve 47. minutě musel Petr Čech čelit Rooneymu. Stejní hráči se střetli ještě v 64. minutě a opět byl bohužel úspěšnější český gólman. Tentokrát zneškodnil Rooneyho nájezd bravurním a velice odvážným zákrokem ( obr. 1. ) .

Infarktový moment přišel v prodloužení, konkrétně ve 104. minutě zápasu. To se Petr Čech střetl s Ryanem Giggsem, který se snažil dopravit míč do branky skluzem ( obr. 2. ) .

To se mu sice povedlo, jenomže po cestě nabral i brankáře Chelsea, a tak by většina z nás čekala, že bude buď odpískán faul na brankáře, nebo uznán Giggsův sporný gól. Místo toho ale hra pokračovala dál. Bohužel už jen osudných 12 minut. Ve 116. minutě, v době kdy už většina z nás očekávala pokutové kopy, ukázal Didier Drogba celému světu, jak krutý někdy fotbal může být. Udělal to, co umí nejlépe – dopravil míč do sítě a poslal tak svůj tým do vedení… ( obr. 3. ).

V té chvíli už musel každý z nás cítit, že tentokrát se v Manchesteru slavit nebude… fotografie pořízená těsně po zápase mluví za vše… ( obr. 4. ) .

Chelsea: Cech, Ferreira, Essien, Terry, Bridge, Mikel, Makelele, Lampard, Wright-Phillips (Kalou 93), Drogba, Joe Cole (Robben 46), Robben (Ashley Cole 108).

Man Utd: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidic, Heinze, Fletcher (Smith 92), Scholes, Carrick (O’Shea 112), Ronaldo, Rooney, Giggs (Solskjaer 112).

žluté karty : Scholes, Vidic, Smith.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.