Manchester United – West Ham 0:1 (0:1)

Manchester United v posledním kole Premier League podlehl doma překvapivě sestupem ohroženém West Hamu 0:1.

Pouze na lavičce náhradníků se objevili Paul Scholes, Cristiano Ronaldo a Ryan Giggs. West Ham v tomto utkání musel uspět, aby nesestoupil. Jako první se do šance dostal až v 23. minutě utkání Wayne Rooney, ale pálil vedle branky Roberta Greena. O dvě minuty později nepřesně pálil i norský útočník Ole Gunnar Solskjaer. V 31. minutě se do obrovské šance utkání dostal Alan Smith, který vystřelil po rohovém kopu Michaela Carricka a záložník Benayoun míč vyhlavičkoval z brakové čáry. V 35. minutě vedle hlavičkoval Rooney po centru Richardsona. V 41. minutě předvedl brankář Green skvělý zákrok po prudké hlavičce obránce Johna O’Shea. O minutu později se ke střele dostal Rooney, ale opět netrefil branku. V závěru poločasu ještě nad pálil Richardson. V nastaveném čase prvního poločasu překvapivě udeřilo na druhé straně – Bobby Zamora přihrál Carlosu Tevezovi a ten z úhlu prostřelil Van der Sara – 0:1. V 52. minutě střílel opět Tevez, tentokrát ale vedle. V 58. minutě se na hřiště dostali Scholes, Giggs i Ronaldo. V 61. minutě Green předvedl dobrý zákrok po hlavičce Solskjaera. V 65. minutě se dostal do dobré šance Boa Morte a trefil tyč domácí branky. V 75. minutě hlavičkoval Ronaldo a Green měl plno starostí, aby míč zneškodnil. V 81. minutě se dostal ke střele z úhlu opět Ronaldo, ale i tentokrát jej Green vychytal. V 82. minutě po odraženém míči střílel Giggs, ale přestřelil. V 87. minutě mohl potvrdit vedení hostů Harewood, ale Van der sar vyrazil jeho střelu na roh. V nastaveném čase ještě musel Green vytáhnout na roh dobrý střelecký pokus Scholese. West Ham tak nakonec na Old Trafford vyhrál 1:0 a zachránil se v nejvyšší anglické fotbalové lize.