Everton – Manchester United 2:4 (1:0)

Manchester United porazil v 36. kole Premier League Everton 4:2 a je velmi blízko k zisku titulu.

Pouze na lavičce se objevil Cristiano Ronaldo, kterého nahradil v základní sestavě Solskjaer. Domácí zahrozili už v 2. minutě utkání, ale Lescott hlavičkoval po centru Artety nad. V 8. minutě na druhé straně nepřesně pálil Rooney. V 11. minutě se Everton dostal do vedení – Alan Stubbs zahrával přímý kop z 25ti yardů a přesnou střelou nedal Van der Sarovy šanci – 1:0. V 20. minutě musel brankář Iain Turner předvést skvělý zákrok po dobré střele Rooneyho. V 24. minutě si Turner poradil s hlavičkou Carricka. O chvíli později zkoušel štěstí také Smith, ale nemířil přesně. První poločas tak skončil 1:0 pro Everton.
Everton měl skvělý vstup do druhého poločasu a v 50. minutě přidal další branku. Manuel Fernandes nádhernou střelou do pravého rohu branky zvýšil vedení domácích – 2:0. V 53. minutě Turner neměl větší problémy s přímým kopem Ryana Giggse. V 58. minutě se ke střele dostal Carrick, ale jeho pokus šel těsně vedle. V 60. minutě se Manchesteru podařilo snížit – Ryan Giggs zahrával rohový kop, brankář Turner míč neudržel, vypadl mu a John O’Shea střílel do prázdné branky – 2:1. V 64. minutě se pokoušel vyrovnat střídající Ronaldo, ale mířil vedle. V 67. minutě už ale vyrovnáno bylo – po rohovém kopu Carricka hlavičkoval Ronaldo a Phil Neville chtěl vykopnout míč z brankové čáry, ale dal si vlastní gól – 2:2. V 73. minutě mířil přesně doprostřed branky z přímého kopu Arteta. V 79. minutě se Manchester dostal do vedení – míč se od obránce Evertono dostal až k Rooneymu a ten střelou podél brankáře stanovil skóre na 2:3. V 81. minutě nad hlavičkoval obránce Yobo. Poté stříleli Rooney a po něm i Ronaldo, ale Turner jejich pokusy zneškodnil. V nastaveném čase upravil na konečných 4:2 střídající Chris Eagles, který si skvěle naběhnul na přihrávku Rooneyho. Manchester tak vyhrál 4:2 a v čele anglické ligy už má náskok 5 bodů.

12. Stubbs, 50. Fernandes – 61. O’Shea, 68. Neville vlastní, 79. Rooney, 90. Eagles