Manchester United – AC Milán 3:2 (1:2)

Manchester United vyhrál v prvním utkání semifinále Ligy Mistrů nad AC Milán po tvrdém boji 3:2.

Do sestavy United se po zranění vrátil Patrice Evra. Manchester měl skvělý vstup do utkání a už v 5. minutě se dostal do vedení. Ryan Giggs zahrával rohový kop, hlavičkoval Ronaldo a míč po zmatku skončil v síti – 1:0. V 11. minutě musel Dida zasahovat po hlavičce Rooneyho. V 14. minutě předvedl brazilský brankář skvělý zákrok, když z voleje vypálil Carrick. V 17. minutě si Van der Sar bez větších problémů poradil s hlavičkou Ambrosiniho. V 22. minutě už bylo vyrovnáno – Kaka se protahl kolem obránců United a střelou k tyči nedal Van der Sarovy šanci – 1:1. Kaka byl při chuti a v 25. minutě vystřelil z dálky, ale minul. V 27. minutě nepřesně hlavičkoval Giggs po centru Fletchera. V 35. minutě skvěle levačkou vypálil Ronaldo a Dida měl velké problémy, aby míč zneškodnil. V 37. minutě přišel pro United šok – Kaka prošel přes tři obránce domácích a úplně volný překonal holandského brankáře podruhé – 1:2. Poločas tak vyhráli hosté 2:1.
Do druhého poločasu nastoupil Daniele Bonera, který nahradil zraněného Maldiniho. Hned v 48. minutě se do obrovské příležitosti dostal Carrick, ale úplně sám na zadní tyči mířil nepřesně. V 56. minutě si Van der Sar poradil se střelou Kaka. V 59. minutě se domácím podařilo vyrovnat – Paul Scholes prostrčil míč na Rooneyho a ten prostřelil Didu – 2:2. V 64. minutě se do velké šance dostal Fletcher, ale jeho střelu na poslední chvíli odvrátil na roh skvělým zákrokem Dida. V 70. minutě mířil těsně vedle z přímého kopu kapitán Giggs. V 73. minutě Dida bez problémů zneškodnil střelu Ryana Giggse z přímého kopu. V 76. minutě nejprve O’Shea otestoval pozornost brankáře Didy a poté na druhé straně Pirlo pálil z přímého kopu přímo do Van der Sara. V 79. minutě se dobře uvolnil Rooney, ale jeho střela šla těsně vedle. V 81. minutě si Dida poradil se střelou Fletchera z úhlu. O dvě minuty později musel Dida vytáhnout na roh střelecký pokus Ronalda. Manchester se ale přece jenom dočkal – v nastaveném čase Giggs uvolnil Rooneyho a ten prudkou střelou z první možná zaskočil brankáře Didu – 3:2. Manchester tak v prvním utkání vyhrál 3:2.