Manchester United – AS Řím 7:1 (4:0)

Manchester United rozdrtil v odvetném utkání čtvrtfinále Ligy Mistrů AS Řím na domácím hřišti 7:1!

Jako první se osmělili hosté, když v 6. minutě pálil Totti, ale vedle. Ve 12. minutě Manchester vstřelil první branku – Ronaldo přihrál do běhu Carrickovi a ten krásnou střelu do rohu branky nedal Donimu šanci – 1:0. V 17. minutě už to bylo 2:0 – Ryan Giggs přihrál Alanu Smithovi a ten obstřelil hostujícího brankáře. V 19. minutě vedli United už o tři branky, když Giggs z křídla nahrál před branku Rooneymu a ten střelou k tyči překonal Doniho v brance Říma. V 21. minutě hlavičkoval De Rossi po centru Cassettiho, ale těsně vedle. V 26. minutě těsně vedle z dálky pálil obránce Mexes stejně jako Ronaldo v minutě 30. V 37. minutě musel Doni zasahovat po nepříjemné střele Ronalda z přímého kopu. V 42. minutě nebezpečně hlavičkoval Carrick, ale Doni vyrazil. V 44. minutě Manchester zvýšil své vedení – Cristiano Ronaldo střelou k pravé tyči nedal hostujícímu brankáři šanci. V závěru poločasu ještě musel Van der Sar likvidovat přímý kop Tottiho.
Druhý poločas začal Manchester opět aktivně a už v 47. minutě musel Doni vytáhnout nad břevno střelu Wayna Rooneyho. V 49. minutě už to bylo 5:0 – Giggs přihrával před branku, Smith na míč nedosáhl, ale Ronaldo už ano. V 57. minutě si Van der Sar bez větších problémů poradil se střelou Srba Vucinice. V 60. minutě přidal Michael Carrick svůj druhý gól v zápase, když střelou do rohu branky opět nedal Donimu šanci. V 66. minutě nepřesně střílel střídající Solskjaer. V 69. minutě se poodařilo AS Řím snížit, když se prosadil krásnou střelou z voleje De Rossi. V 81. minutě se střelecky prosadil i střídající obránce Evra, když míč trefil přesně k tyči. Závěr utkání se už dohrával v poklidu a Manchester tak s přehledem postoupil do semifinále Ligy Mistrů.

12. a 60. Carrick, 44. a 49. Ronaldo, 17. Smith, 19. Rooney, 81. Evra – 69. De Rossi