Pár slov od Ji-sung Parka

Park dostal na oficiálních stránkách Manchesteru United prostor na vyjádření svých postřehu a pocitů. V tomto článku najdete překlad jeho textu.Všichni v Manchesteru United mají v této sezóně velkou touhu získat titul Premierleague. Aby se tak stalo, víme co je potřeba udělat – jednoduše nepolevit a dál vyhrávat.

Všichni se fotbalem bavíme a tlak, který je na nás vyvíjen nás pomáhá udržovat v dobré formě. Celou sezónu odvádíme dobré výkony a odměnou nám je chuť do hry a další vítězství. Očekáváme, že na nás, především ve zbývajících zápasech, bude vyvíjen velký tlak, ale neznamená to, že by nás to nějak obtěžovalo. Místo toho ze sebe chceme vydat v každém zápase maximum.

Naše sebevědomí je velmi dobré a víme, že můžeme vyhrát každý zápas. Když jsem s PSV Eindhoven získal titul v nizozemské lize, byla to velmi podobná situace. Také jsme museli vyhrát každý zápas, ale není to žádné břímě. Jen jsme se snažili hrát, jak nejlépe umíme a měli jsme skvělé výsledky. Dobře si pamatuji, co všechno jsme museli udělat, abychom ligu vyhráli, ale přesně jsme věděli, čeho je třeba.

Takže jsme se snažili užít si každý zápas a nakonec jsme titul získali. Během mé poslední sezóny v Holandsku se nám také vedlo mimořádně dobře v Lize Mistrů, ale nakonec nás v semifinále porazil AC Milán. Byli zkrátka větším týmem, než my, ale měli jsme velmi dobrou taktiku. Nebáli jsme se prohry a postup nám utekl jen o vlásek. Pochopitelně nás prohra zklamala, ale až do onoho semifinále jsme hráli nesmírně dobře a to mě těšilo.

Velmi rád bych zažil něco podobného s United a myslím, že v této sezóně to je reálné. Jestli s Manchesterem zvítězíme, nebude to díky štěstí, ale díky našim dovednostem.

Jednou z hlavních příčin našeho dosavadního úspěchu je týmový duch, který je v této sezóně obzvláště silný a já osobně jsem se svou úlohou v týmu velmi spokojen. Během mého zranění jsem se cítil frustrován, ale teď vím, že mohu týmu opět pomoci a to mě těší. V této sezóně máme tedy velkou šanci uspět.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.