FA Cup: ManUtd se vyhne Chelsea

Pokud Manchester United porazí v odvetném utkání Middlesbrough, střetne se v semifinále FA Cupu s Watfordem.

Rudí Ďáblové se ve čtvrtfinále utkají s Boro, poté co v sobotu na Riverside pouze remizovali 2-2. Zápas se hraje příští pondělí 19.března na Old Trafford.

Manchester šel do vedení zásluhou Waynea Rooneyho, ale před poločasem snížil Lee Cattermole a krátce po rozehrání druhé půle se trefil George Boateng a Boro v té chvíli ovládli celé hřiště. Naštěstí proměněná penalta Christiana Ronalda zařídila pro tým sira Alexe Fergusona remízu.

Ve druhém semifinále se představí Blackburn Rovers s vítězem odvetného zápasu Chelsea – Tottenham Hotspur.

Chelsea v neděli zachránila dvěma góly remízu 3-3 na Stamford Bridge. Dimitar Berbatov poslal hosty do vedení, ale Frank Lampard za necelou čtvrthodinu snížil.

Spurs šli znovu do vedení poté co si Michael Essien dal vlastní gól a zanedlouho poté přidal další branku Hossam Ghaly. Jenže Chelsea se nevzdala a Frank Lampard přidal svůj druhý gól a pár minut před koncem se trefil Salomon Kalou. Odvetné utkání se hraje příští pondělí na White Hart Lane.

Blackburn si zajistil bezpečné vítězství 2-0 nad Manchesterem City a to díky gólům Aarona Mokoena, který vstítil svůj první gól za Rovers a Matta Derbyshireho.

Semifinále FA Cupu se bude hrát o víkendu 14.-15. dubna na neutrálních hřištích.