Manchester United – LOSC Lille 1:0

Manchester United zvítězil v odvetném utkání osmifinále Ligy Mistrů nad Lille 1:0 a postoupil do čtvrtfinále.

Do utkání kvůli zranění nezasáhl Patrice Evra, Ryan Giggs zůstal pouze na lavičce náhradníků. Jako první zahrozil po centru Obraniaka hlavou útočník Odemwingie, ale jeho pokus skončil hodně nad. V 14. minutě na poslední chvíli zblokoval na roh volej Wayna Rooneyho obránce Chalme. Z následného rohového kopu hlavičkoval John O’Shea a nastřelil břevno hostující branky. V 21. minutě byl Van der Sar připraven a hlavička Jeana Makouna ho nezaskočila. V 26. minutě si Tony Sylva poradil se střelou Paula Scholese. V závěru prvního poločasu ještě centroval do vápna obránce Chalme, naštěstí Keita už míč netečoval a tak Van der Sar neměl větší problémy tento míč zneškodnit. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté. Nejprve střílel z dálky Keita a o chvíli později hlavičkoval Peter Odemwingie a jeho pokus skončil na tyči Van der Sarovy branky. V 50. minutě nepřesně hlavičkoval Vidic po centru Wayna Rooneyho. V 57. minutě si holandský brankář v brance United bez problémů poradil se střelou Stephana Dumonta. V 62. minutě hlavičkoval opět Vidic, ale ani tentokrát branku netrefil. V 65. minutě se ke střele z dálky dostal Ludovic Obraniak, Van der Sar však jeho pokus zneškodnil. V 72. minutě se Manchester United dostal do vedení – Cristiano Ronaldo skvěle potáhl míč po křídle, nacentroval míč na úplně volného Henrika Larssona a ten hlavičkou vstřelil úvodní branku utkání – 1:0. O chvíli později se na hřiště dostal Alan Smith, který nahradil právě Larssona. V závěru utkání střílel z otočky Alan Smith, ale brankář Sylva byl na místě. Manchester už si závěr utkání pohlídal a zvítězil tak 1:0 a postoupil do čtvrtfinále Ligy Mistrů. Konec zápasu akorát ještě pokazil fakt, že obránce Mikael Silvestre musel opustit hřiště na nosítkách.

72. Larsson

Ronaldo, Richardson – Makoun, Chalme, Tafforeau, Plestan

Van der Sar – Silvestre, Vidic, Ferdinand, Neville – Carrick, Scholes, O’Shea, Ronaldo (82. Richardson) – Rooney (82. Park), Larsson (74. Smith)

Sestava LOSC Lille:
Sylva – Chalme, Tavlaridis, Plestan, Tafforeau – Makoun, Dumont (74. Fauvergue), Keita, Obraniak – Bastos (46. Debuchy), Odemwingie (74. Mirallas)