Liverpool vs. Manchester United (Preview)

V sobotním popoledním souboji opět změří síly dva z těch největších, Liverpool přivítá na svém hřišti současného leadera Premiership Manchester United.

Anfield Road bude hostitelem jednoho z největších a nejdůležitějších utkání letošní sezóny mezi domácími Liverpoolem FC a Manchesterem United, které odstartuje v 13:45 hod hvizdem hlavního sudího Martina Atkinsona.

LFC

Tým managera Rafaela Beniteze je v tabulce třetí s výraznou ztrátou na čelo tabulky a myšlenka boje o titul se pro něj pohybuje spíše v teoretických rovinách, ale podle „povinných“ prohlášení kapitána Gerrard ještě v žádném případě neskládají zbraně. Reálně půjde LFC o zisk druhé pozice – výhody přímého postupu do Champions League a především skalp „přátel“ z Old Trafford, kteří je v prvním vzájemném letošním zápase; chce se mi říct potupně; porazil 2:0, kdy se hráčům Reds nepodařilo předvést zhola nic. Navíc Devils mají, pro LFC, nepřijatelný náskok 16-ti bodů. Z těchto indicií se dá usoudit, že motivace by hráčům Liverpoolu chybět neměla, i když to si většina fanoušků myslela i před zápasem na Old Trafford, kde se Liverpoolu nejen nedařilo herně, ale většina odborníků mohla být spíše udivená z odevzdanosti, kterou liverpoolský týmu předvedl, což v obdobných zápasech nebylo zvykem. To bývá přičítáno mnoha španělským hráčům, kteří možná nemají tak silný vztah k Premier League a anglickým tradicím…

Profil kádru:

Nejlepším střelcem v Premiership je devíti-gólový Dirk Kuyt.

Nejlepším střelcem týmu ve všech soutěžích je Peter Crouch se 13-ti góly.

Jestli nastoupí Steve Finnan, bude to jeho čtyřstý start v lize.

NOMINACE: Reina, Finnan, Agger, Carragher, Riise, Gerrard, Alonso, Sissoko, Pennant, Kuyt, Bellamy, Crouch, Gonzalez, Fowler, Hyypia, Dudek, Arbeloa, Zenden, Mascherano

 

MUFC

Manchester United je v současnosti klubem, který v Premiership výrazně převyšuje konkurenty v boji o titul a dominuje celé soutěži, o čemž svědčí krom postavení v tabulce, také spousta drobnějších primátů v individuálních i týmových statistikách. Ovšem v poslední době občas vyvstávají menší potíže s herní stránkou, ale výsledky se týmu z Old Trafford daří udržovat na té nejvyšší úrovni. Sir Alex Ferguson se musí při sobotním zápase obejít pouze bez Ole Gunnara Solskjaera a Darren Fletcher, kteří si odnesli nějaké šrámy z FA cupového zápasu s Readingem a tak může nasadit to nejsilnější, co má v současné době k dispozici.

Jak bylo řečeno, Liverpoolu by motivace neměla chybět, ale u Devils to platí dvojnásob – po čtyřech letech jsou blízko k titulu a případné vítězství na Anfield Road by je mohlo dostat na dosah vysněného cíle.

Profil kádru:

Nejlepším střelcem v Premiership je záložník Cristiano Ronaldo, kterému se podařilo skórovat už šestnáctkrát.

Pokud Ryan Giggs nastoupí, bude to jeho sedmisté utkání v dresu Red Devils a mohl by se stát teprve druhým hráčem v historii klubu, kterém by se podařilo tak vysokého čísla dosáhnout.

Pokud Paul Scholes nastoupí od začátku, bude to jeho třístý zápas v Premiership v základní jedenáctce za United.

NOMINACE: Van der Sar, Kuszczak, Neville, O’Shea, Brown, Ferdinand, Vidic, Silvestre, Heinze, Ronaldo, Park, Scholes, Carrick, Giggs, Richardson, Rooney, Larsson, Saha

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.