Jak Manchester umlčel Anfield Road…

Liverpool v letošní sezóně slaví 100 let slavné tribuny Kop na Anfield Road. V tomto článku se dočtete, kdy Manchester United umlčel Kop…

15. ledna 2005, Liverpool – Manchester United 0:1 – Wayne Rooney
V tento den se na Anfield Road představil Wayne Rooney ale už ne v dresu Evertonu, ale v dresu Manchesteru United. Samozřejmě, že celý stadion na Wayna bučel, jelikož předtím nastupoval za tým městského rivala Evertonu. V 21. minutě ale Wayne Rooney vstřelil z dálky jediný gól utkání a Manchester tak vyhrál 1:0, i když musel zápas od 65. minuty dohrávat bez vyloučeného Wese Browna. Sir Alex Ferguson byl tehdy nadšený s výkonem svého mužstva. "Viděl jsem tady výkony Arsenalu a Chelsea, ale my jsme tady podali podle mně nejlepší výkon", řekl. Rooney byl minutu před koncem utkání vystřídán Davidem Bellionem a The Kop musela připustit, že Rooney odehrál skvělé utkání.

11. září 1999, Liverpool – Manchester United 2:3 – Jamie Carragher
Fanoušci Liverpoolu by byli určitě nadšeni, kdyby dvakrát viděli jméno Jamie Carragher v kolonce střelců Liverpoolu, ale bohužel bylo to v kolonce střelců Manchesteru United. Anglický obránce si vstřelil dva vlastní góly. Manchester zde taky vyhrál 3:2 a dostal se do čela tabulky Premier League. Celá tribuna The Kopf pak tomuto výsledku nemohla uvěřit. Pouze čtyři minuty byly odehrány, když Jamie Carragher dopravil míč po centru Ryana Giggse za záda Sandera Westervelda. Andy Cole pak v 18. minutě přidal druhý gól United. Hyppia pak sice snížil, ale poté zahrával přímý kop David Beckham a Jamie Carragher ztečoval míč do sítě. "Nemůžete dát Manchesteru United takový start do utkání a pak očekávat zázraky", řekl po utkání manažer LFC Gerard Houllier. Tribuna The Kop určitě s jeho výrokem souhlasila.

1. prosince 2002, Liverpool – Manchester United 1:2 – Diego Forlan
"Nyní si legenda, nemůžeš s fotbalem skončit", řekl Gary Neville Diegu Forlanovi, když se po utkání, ve kterém vstřelil dvě branky, vrátil do kabiny. Druhý gól Forlan vstřelil po pěkné akci Paula Scholese a Ryana Giggse. Forlanovu střelu sice Jerzy Dudek chytl, míč mu ale pak vypadl a uruguayský reprezentant míč doklepl do sítě. Tribuna The Kop nemohla uvěřit vlastním očím. Sami Hyppia pak sice snížil, ale to bylo vše. Manchester United vyhrál 2:1 a Forlan byl samozřejmě jasnou hvězdou zápasu.

4. ledna 1994. Liverpool – Manchester United 3:3 – Denis Irwin
Poslední zápas Manchesteru United předtím než tribuna The Kop dostala v létě 1994 zcela nová sedadla. Manchester se rychle dostal do vedení díky brance Steve Bruce, kterému přihrál Eric Cantona. Za chvíli Ryan Giggs přidal další gól, když se prosadil krásnou střelou z dálky. Fanoušci Manchesteru si nemohli přát lepší úvod utkání. Poté byl faulován Roy Keane Neilem Ruddockem a kopal se přímý kop. Ten zahrál Denis Irwin a překonal brankáře Bruce Grobbelaara. Manchester tak vedl 3:0 a celý stadion jenom kroutil něvěřícně hlavou. Liverpool se pak ale zvedl a dokázal vyrovnat. Liverpool tak předvedl nádherný obrat.

31. října 1964, Liverpool – Manchester United 0:2 – Pat Crerand
V dresu Manchesteru United jsme tehdy v utkání mohli spatřit trio Denis Law, George Best a Bobby Charlton. Manchester se dostal do vedení po 35 minutách díky Davidu Herd. Liverpool poté tlačil a vypracoval si několik slibných šancí, ale pak přišla chvíle Pata Creranda, který zvýšil na 2:0 a jak pak uvedl deník The Times, zápas byl rozhodnut. Manchester v této sezóně vyhrál titul, Liverpool pod vedením Billa Shanklyho skončil až na sedmém místě.