Match Report:Reading 2 ? Manchester United 3

6 minut stačilo,abychom rozhodli o výsledku aneb jaký byl oapkovaný zápas proti Royals…

Do utkání Fergie nasadil hráče šíršího kádru s tím, že se základní sestavy na hřišti byly je van der Sar, Ferdinand a Saha. Síly na sobotní „Mega match“ s Liverpoolem,Sir Alex nechal odpočívat hráče jako Giggs,Larsson, Neville,Vidic,Evra, Scholes,Carrick.

Po dlouhé době se na lavičce A-týmu objevil i Alan“Smudge“Smith. Kapitánskou pásku si nasadil Rio Ferdinand i když jsem aspoň já čekal, že když je v základní sestavě Ole, že ji pro tento zápas dostane právě on, no pojďme znovu k zápasu.

Zápas jsme začali ve velkém tempu,které asi předpokládal málokdo. Ve 2.minutě první šance a hned gól. Kolem obránců prošel na straně Sheasy, běžel chvíli svým jedinečným během do vápna a pak přihrál do malého vápna, míč se odrazil pár metrů před 16-ku, kde už střílel Heinze a na velmi nerovném povrchu neudržel Federici jeho střelu a argentinský obránce se tak mohl radovat z prvního gólu od léta 2005. O 2 minuty později měl míč na svých kopačkách Ferdinand, svým nádherným pasem našel za obranou Sahu,který si dokonale naběhl za obránce Readingu a z úhlu pohotovou a velmi prudkou střelou do protipohybu Federiciho poslal United již do 2-golového vedení.

O další dvě minuty později se fanoušci a hráči United mohli na Madejski Stadium radovat ze třeího gólu v brance domácích, když Richardson nahrál za obranu delší přihrávkou míč Olemu,který si pro míč doběhl,potáhl ho, podíval se,kde Australan stojí a šajtlí ho z úhlu překonal.

Uff, bylo to již 3:0 po 6 minutách a tento výsledek čekal málokdo, a zvláště po tak krátké době. Obránci Readingu vypadali, jak kdyby si pár hodin před zápasem šňupli koksu jako náš kamarád Fowler a prakticky každý míč, který šel do vápna,nedokázali ani odkopnout. Po 15 minutách Steve Coppellovi došla trpělivost a změnil rozestavení s třemi obranci v zadu na 4-4-2.

Ve 23.minutě zjevně účinek drogy přestal působit a hráči Readingu se konečně schopili a dali svůj první gól v zápase a snížili tak na 1:3. John Oster zahrával roh, po jeho centru prodloužil Ingimarsson hlavičkou na Kitsona, který sám před volnou bránou a nikým nehlídán poslal míč taktéž hlavou do sítě. 1-3.

Oster se stal do konce poločasu jakousi hrozbou pro defenzívu United, no Van der Sar pak měl velké starosti s jeho pokusem,když míč musel do poslední chvíle jistit, abyn náhodou nešel do brány. Poločasek nám tedy skončil za stavu 1:3

Druhý poločas se vývyjel vcelku vyrovnaně a obě mužstva si vytvrořili pár slibných šancí. Očekávalo se, že dostane šanci,aby si zahrál i Smith,ale na konec vystřídal Muže zápasu Louise Sahu Wayne Rooney.

6 minut před koncem ale Reading zdramatizoval zápas,když po hlaviččce Lity byl rozdíl jen o jeden gól. Bylo tedy jasné, že všichni fanoušcí United se budou bát o výsledek do poslední chvíle. Málem se tomu tak i stalo, že se Reading mohl dočkat dokonalého comebacku do zápasu a tím tak i vyrovnat, ale Gunnarsson trefil z 20 yardů pouze břevno

Do čtvrfinále tedy postupuje Manchester s tím, že se v něm utká s velmi nepříjemným Middlesbrough,který jak je dobře známo, na velké týmy a na nás konkrétně umí a vždy je velmi nepříjemne hrát proti nim zvláště na jejich hřišti.

Reading: Federici, De la Cruz, Gunnarsson, Bikey, Ingimarsson, Shorey, Ki-Hyeon (Little 68), Sidwell, Oster, Kitson, Doyle (Lita 71).
Subs Not Used: Hahnemann, Hunt, Sodje.

Booked: De la Cruz, Bikey.

Goals: Kitson 23, Lita 84.

Man Utd: Van der Sar, Silvestre, Brown, Ferdinand, Heinze, Park, O’Shea, Fletcher, Richardson, Saha (Rooney 76), Solskjaer (Ronaldo 89).
Subs Not Used: Kuszczak, Smith, Scholes.

Goals: Heinze 2, Saha 4, Solskjaer 6.

Att: 23,821