Fergie : Larsson určitě neprodlouží

Sir Alex Ferguson vyloučil jakékoliv pokusy o udržení Henrika Larssona v týmu déle, než jak bylo dohodnuto – tedy do 12. března.

Švédský veterán je posilou Manchesteru United od jeho příchodu na Nový rok.

Larsson přinesl Rudým Ďáblům mnohem víc, než dvě vstřelené branky a ačkoliv už pětatřicátník  naznačil, že se vrátí do Helsingborgu příští měsíc, jak bylo plánováno, hodně lidí věří, že se Ferguson pokusí udržet ho až do konce sezóny.

Nicméně Ferguson vyloučil jakékoliv změny a potvrdil, že se bude držet původní dohody ohledně Larssonova zapůjčení na Old Trafford.

,, Už jsem několikrát říkal, že tady máme Henrika do 12. března, a to se nezměnilo‘‘, objasnil šéf United.

,, Dokonce se ani nepokouším cokoliv naznačit, protože si vážím toho, co pro nás Helsingborg udělal, když k nám Henrika nechal přijít a nebudu to měnit.‘‘

,, Henrik musí být také zodpovědný v plnění svých povinností vůči Helsingborgu, vlastně oba ( Manchester i Helsingborg ) střílíme ze stejné zbraně. Jsme zkrátka vděční za to, že tu mohl být.‘‘

Jelikož byl Larsson fascinován hrou, kterou předvádí Wayne Rooney a pochvaloval si jejich vzájemnou spolupráci, vypadá téměř neuvěřitelně, že Ferguson nechá legendárního útočníka Celtiku odejít jen tak, dva měsíce před koncem sezóny.

Ale Ferguson věří, že za sebou tento útočník zanechá odkaz, který zajistí United dobré výchozí postavení do zbývajících zápasů i dál.

,, Mladí hráči, kteří chtějí zlepšit svou hru by se měli podívat na Henrikovu pohyblivost, timing a nadšení‘‘, řekl Ferguson.

,, Proti Lille byl jediným hráčem, který se poctivě vracel a podporoval zálohu, když jsme bránili.‘‘- ,, To jen ukázalo jeho taktickou připravenost, jako hráč-senior se zachoval velmi zodpovědně.‘‘

,, Hráči jím byli naprosto ohromeni, protože to je neuvěřitelně inteligentní fotbalista.‘‘

,, Vypadá to, jakoby tu hrál již celé roky. Své působení zde zvládl naprosto spolehlivým způsobem.‘‘

Nicméně, to že Larsson neprodlouží smlouvu s United je dobrou zprávou pro Alana Smitha.

 Bývalý útočník Leedsu má teď svůj vlastní fitness program, který by mu měl pomoci s návratem po jeho hrůzně vyhlížející zlomenině nohy.

Ale Ferguson je připraven povolat Smitha zpátky do boje už příští týden, do opakovaného zápasu FA Cupu proti Readingu a potvrzuje, že hráč, za kterého zaplatil £ 6 000 000 má na Old Trafford stále budoucnost.

,, Alan je nešťastný, že nemohl hrát teď, když se týmu tak daří, ale stále s ním do budoucnosti hodně počítáme‘‘, řekl manažer United.

,, Alanovou velkou předností je jeho odvaha. Hraje fotbal s velkým zanícením a to mu vždy dává šanci.‘‘

,, Jestli alespoň trochu zasáhne v úterý do hry, jen mu to pomůže k připravenosti na konec sezóny, kdy ho dost možná budu potřebovat.‘‘

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.