Informace o úterním zápase s Lille

V tomto článku najdete všechny informace o úterním zápase s Lille a také všechny zprávy, které se objevily poté na internetu.

Fergie:Reakce Lille je ostudná

 
Sir Alex Ferguson označil reakci Lille po gólu Ryana Giggse za ostudnou. Ryan Giggs vstřelil z rychle rozehraného přímého kopu jediný gól zápasu a United díky němu vyhráli 1:0. Hráči Lille byli ale velmi nešťastní z toho, že rozhodčí gól uznal potom,co si gólman Sylva teprve stavěl zeď a Giggs využil toho a rychle kopl míč do odkryté sítě.

Sylva okamžitě spolu s dalšími spoluhráči přiběhli protestovat k hlavnímu rozhodčímu a pár vteřin poté jim couch naznačil, aby odešli ze hřiště. Potom si vše rozmyslel, ale domáci fanoušci dávali své rozhořčení jasně najevo. Při jednom vhazování G.Neville u tribuny domácích, anglického reprezentanta trefili fans Lille něcím do obličeje.

Ferguson byl z reakce Lille hluboce zklamán, stejně tak i z pozdějsích reakcí jejich vedení.

„ Potom,co jsme dali gól, tak to byla ostuda“, řekl Fergie na pozápasové konferenci.

„ Bylo to jasné neopravněné vynucování a pak to také rozhořčilo i fanoušky“.

„Gary Neville byl nějakým předmětem udeřen do obličeje.Tohle bychom neměli ve fotbale nikdy vidět. Zde byla zřetelně viditelná nepřátelská atmosfére z domácího hlediska“.

„Myslím si, že jsem viděl špatné chování na hřišti. Fotbal je emocionální hra, ale nikdy předtím jsem tohle neviděl“,zakončil svůj rozhovor Ferguson.

Své řekli i hráči United…

Edwin van der Sar je jedním z hráčů, kterým se nelíbilo gesto ze strany Lille a uvedl, že za porážku můžou vinit jen sami sebe.

„ Je samozřerjmé, že brankář musí z těmito situacemi počítat. Pravidla jsou všude stejná. Když se hráč zeptá rozhodčího, zda může rozehrát rychlý přímý kop,může to udělat“.

„ Tento druh střel z přímých kopů je možný vidět po celé Evropě a Ryan jen ukázal dobrou předvídavost v této situaci.

„ Jako brankáři, se vám to pravděpodobně stane jen jednou v kariéře a pro nás se to stalo ve správný čas.

Reakce Lille nenechala klidným ani Louise Sahu…

Náš nejlepší střelec v Lize Mistrů v této sezóně uvedl, že by se za své rozhodnutí měli hráči i vedení Lille stydět.

„ Lidé takto někdy reagují,když jsou zarmoucení, ale Lille by se měli stydět. Je zřejmé, že to budou těžko střevávat, ale pravidla jsou na naší straně.

„Byl jsem velmi překvapen reakcí hráčů Lille a jejich personálu potom,co dostali gól. Pokud se podívají do knihy s pravidly, jasně tam to pravidlo uvidí.

„ Ryan ukázal svoje zkušenosti. Rozhodčí nepotřebuje písknout do píšťalky, aby ste rozehráli přímý kop, stačí pokyn. To je to,proč si rychle vzal míč a vstřelil skvělý gól“, řekl Francouz pro MUTV.

K verdiktu se vyjádřil i hráč Lille – Mathie Bodmer

Tento hráč francouzského celku řekl, že to vypadá, jako kdyby byli oloupeni.

„ Je to velmi těžké střevat to, cítíme se,jako bychom byli oloupeni“, řekl francouzskému deníku L´Equipe.

„Pravidla by měli být stejná pro oba týmy. Když jsme stavěli zeď, tak jsme pak čekali na píšťalku sudího, tak jak tomu vždy býva v Ligue .

„ Potom,co jsme viděli, Giggsovu střelu a gól, byli jsme přesvědčeni, že rozhodčí gól neuzná. Zkoušeli jsme se pak i dohadovat kvůli tomu rozhodnutí,i když jsme věděli,že je to zbytečné“.

„Pokud by Lille podobně skórovalo, nejsem si jistý, zda by gól platil. Každopádně, už se tímto nemůžeme zabývat i když je to pro nás obtížné příjmout.

Pár slov si k tomu řekl i generální ředitel Lille Xavier Thuilot…

Podle něj by mohli být United vyloučeni ze soutěže a přirovnal je tak k Feynordu, který byl kvůli vytržnostem fanoušků již vyloučen z osmifinále Poháru Uefa.

„Uefa nám ráno v den zápasu povolila hrát na hřišti v Lens a i všechna bezpečností opatření byli v pořádku, pokud nás tedy potrestají, potrestají spíše samisebe. Manchester si proti Lille prostě uplatňuje svá vlastní pravidla.

„Je to na Uefě, jak rozhodne, ale jsme jasně v té samé kategorii, jako byt Feynord. Do Manchesteru jsme poslali lístky pro jeji fanoušky již před nekolika týdny, jak to obvykle děláme.

„ Ale anglický klub, na místo toho,aby dal lístky fanouškům potom,co vystoupí z autobusu přímo před stadionem, tak jim je poslal už měsíc předem.

„.Výsledek? Několik velmi dobrých padělaných lístků, přes které se fanoušci dostali na stadion. Všechny padělky byly lístky Manchesteru United“.

United tohle okamžitě vyloučili a v oficiálním prohlášení uvedli, že lístky byly k dostání 11 dnů před zápasem a nebo v distribuci od 1.února.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.