Manchester United – Reading 1-1

Kompletní reportáž ze zápasu 5.kola FA Cupu mezi Manchesterem United a Readingem…

Nováček z Readingu pod vedením Steve Coppela, bývalého hráče United, dokázal na Old Trafford remizovat 1:1 a tak se bude tento zápas 5.kola FA Cupu opakovat 27.února na Madejski Stadium.

První gól utkání vstřelil v 1.poločase v první minutě nastavení Michael Carrick potom,co přizemní ranou z dálky překonal Federiciho. Na začátku druhehé poločasu si vypracoval 3 gólové šance Cristiano Ronaldo, ale bohužel ani jednu nedokázal proměnit. Gólu se dočkali i hostě, když Tomasze Kuszczaka překonal po rohovém kopu hlavičkou Brynjar Gunnarsson.

Gunnarson naposledy hrál zápas na Nový rok, kdy přispěl jedním gólem k 6ti-gólovému debaklu nad West Hamem. Přesto na jeho výkonu nebyly znát žádné následky po měsíc a půl dlouhé absenci. Posledních 10 minut zápasu ukázalo několik 100% šancí. Nejprve brilantním zákrokem vychytal Federici střelu Henrika Larssona, o chvíli později měl obroskou šanci Reading, když prošel nesformovanou obranou a kdyby nebylo Wese Browna, který rybičkou vyhlavičkoval míč z brány, Reading by si zřejmě z OT odvezl vítězství a tím tak postup mezi nejlepších 8.

United i přes to, že se zdálo, že zápas skončí remízou 1 – 1, v nastaveném čase mohli ještě střelit gól. 3 hráči Manchesteru se hnali jen na jednoho obránce Royals, když míčn měl na svých kopačkých Louis Saha a zachoval se trošku sobecky a místo toho, aby nahrál před prázdnou bránu Michaelu Carrickovi nebo Henriku Larssonovi, tak vystřelil a ani netrefil bránu.

Hráči Readingu si vytvořili v prvním poločase jen jednu šanci, ale za to gólovou. Ekvádroský hráč Ulises de la Cruz po narážce jednoho ze svých hráčů šel sám na Kuszczaka,ale trefil jen boční síť. Zdálo se, že poločas skončí bez branek, no Carrick byl proti a dalekonosnou přízemní střelou do rohu brány překonal bezmocného Federiciho. Během prvních 45 minut měl Park několik dobrých střeleckých příležitostí, všechny byly ale buď zblokované a nebo si s nimi Federici a nebo tribuny Old Trafford poradil/y. Poločas nám tedy skončil 1-0 pro Manchester.

2.poločas začali lépe domácí,když si dvě obrovské příležitosti vypracoval Ronaldo a sám je i spálil. Nejprve mu předložil Park perfektní příhrávku mezi obránce, no ale náš Portugalec při své střele těsně minul, když stačil nohou vytlačit míč z brankové čáry Federici. Po druhé skvěle nahrával Ronaldovi Ole,když si rodák z Madeiry míč spracoval a jen těsně minul bránu. V 67. minutě dokázali srovnat hráči Readingu, když se po rohovém kopu prosadil hlavou Gunnarsson. V 73.minutě sáhl Fergie hned k trojitému střídání, když na hřiště poslal tři ofenzivní posily v čele se Scholesem,Evrou a Larssonem. V posledních 15 minutách měli United 2 obrovské šance ke skórování. I Reading si vytvořil jednu 100% šanci. Nejprve se dostal do šance Larsson, bohužel ho na brankové čáře fantasticky vychytal Federici. United s esnažili strhnout vítězství na svou stranu a tak hodně otevřeli svou obranu, málem se jim to vymstilo. Když hráči Royal šli 4 na 3 a nebýt Wese Browna, který vyhlavičkoval míč z branky, mohl to být ptrávě Reading, který by postoupil. V 90.minutě měl Manchester další šanci,bohužel Saha se nerozhodl nahrát před bránu, kde stáli úplně osamoceni Carrick s Larrsonem a volil raději střelu, no ani netrefil bránu. Utkání tedy skončilo 1-1 a opakovaný zápas se bude hrát 27.února na Madejski Stadium

Man Utd: Kuszczak, Brown, Vidic, Silvestre, Heinze (Evra 73), Ronaldo, Fletcher, Carrick, Park (Scholes 73), Saha, Solskjaer (Larsson 73).
Lavička:Heaton,O´Shea