RUUD : FERGIE MI ZLOMIL SRDCE

Ruud van Nistelrooy přiznal, že v momentě, kdy zůstal v minulé sezóně, ve finále Carling Cupu sedět pouze na lavičce, jeho kariéra v United ‚ zemřela ‚.

Van Nistelrooy překvapivě nebyl vybrán do základní sestavy pro zápas na Millennium Stadium a poté se rozzuřil, když se Sir Alex Ferguson rozhodl ho do hry nenasadit ani jako náhradníka, a to i přesto, že United hned po poločase vedli už  4 – 0 .

Následovaly měsíce spekulací o Ruudově budoucnosti, než nakonec v létě přestoupil do Realu Madrid, ale on sám potvrzuje, že zlomovým bodem bylo Fergusonovo rozhodnutí, nenasadit ho v Cardiffu do hry.

,, Po hodině hry jsme vedli už  4 – 0 a já jsem zoufale chtěl nastoupit, třeba bych dal gól a hlavně jsem chtěl osobně zvednout pohár nad hlavu‘‘, zavzpomínal Nistelrooy.

,, Nejdřív přišel do hry Kieran Richardson, potom Nemanja Vidic a Patrice Evra, kteří přišli sotva před dvěma týdny.‘‘

,, Vybuchl jsem a začal jsem Fergusonovi spílat, protože jsem cítil, že mi ublížil.‘‘

,, To byl ten moment, kdy všechno skončilo a už to nikdy nebude jako dříve.‘‘

Van Nistelroyovo přátelství s Fergusonem skončilo během jeho posledních dní v týmu a Holanďana velmi mrzí způsob, jakým k tomu došlo.

,, Je to pro mě dost truchlivá zkušenost‘‘, řekl pro World Soccer.

,, Byl to muž, který mě navštívil v nemocnici, kde jsem ležel s těžce poraněným kolenem,ještě jako hráč PSV.‘‘

,, Byl to muž, který mě chtěl získat do svého týmu za každou cenu. Právě proto, že naše přátelství bylo tak hřejivé, je tato situace tak bolestná.‘‘

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.