FA Cup match preview- Manchester United – Reading

Aktualizováno:Zápas Manchesteru United s Readingem se bude konat v sobotu večer. Utká se vedoucí tým tabulky Premier League s týmem, který je překvavipě na 6. místě.

Manchester United

Sir Alex Ferguson potvrdil, že Cristiano Ronaldo je po těžkém nachlazení, kvůli kterému nenastoupil v zápase proti Charltonu minulý víkend, opět připraven nastoupit v sobotu proti Readingu v pátém kole FA Cupu. V tomto utkání také nenastoupí Wayne Rooney kvůli pěti kartám a také Erwin van der Sar se bude šetřit na hru proti Lille v Lize Mistrů, jelikož má ještě zlomený nos. To znamená, že bude i nadále chytat Tomasz Kuszczak.

Rudí Ďáblové zvítězili ve čtyřech posledních zápasech, při čemž nastříleli deset branek a nedostali žádnou během posledních tří zápasů. United desetkrát za sebou Na Old Traffordu vyhráli a patnáctkrát před svými fanoušky neprohráli. Pokud se chtějí dostat do čtvrt-finále potřetí za čtyři sezóny, United bude muset potřetí porazit soupeře z Premier League, protože na Old Traffordu už 2-1 porazili Aston Villu ve třetím a Portsmouth ve čtvrtém kole.

Rudí Ďáblové mají blízko, aby se dostali na nový stadion Wembley a dostali se do finále po osmnácté v jejich historii. Sedmkrát ze sedmnácti se do finále dostali pod vedením Sira Alexe Fergusona a z toho pětkrát zvítězili (1990, 1994, 1996, 1999 a 2004). Sir Alex Ferguson vyhrál 17 důležitých trofejí jako trenér United a celkem 26 titulů v jeho trenérské kariéře ve skotském a anglickém fotbale, což se rovná poválečnému rekordu Jocka Steina.

Reading

Trenér Readingu Steve Coppell příjde se svým týmem do Manchesteru, kde sám odehral více než 300 zápasů během své slavné hráčské kariéry od roku  1974 do roku 1982, kde také vyhrál FA Cup v roce 1977. Toto je posedmé, co se tyto dva týmy potýkají v této soutěži. United zatím vede 5:1.

Royals posledních 5 zápasu vyhráli a celkem v osmi zápasech neprohráli v roce 2007. Tentokrát se dostali mezi posledních 16 týmů poprvé od roku 1997-98, ale do čtvrtfinále se předtím dostali jen jednou za celou jejich 136 let dlouhou historii- bylo to v 1926-27, kde prohráli v semi-finále s výtězem celého poháru Cardiffem. To byla také jediná soutěž, kdy Reading porazil United v tomto poháru. V té době byli tým druhé divize a potřebovali 3 zápasy na to, aby vytlačili jejich prvoligové soupeře v třetím kole, kdy v druhé odvetě zvítězili na Villa Parku 2-1 sedmnáctého ledna 1927.

Toto je třetí hra Rudých Ďáblů s Readingem během této sezóny. Hosté, tedy United, potřebovali gól Cristiana Ronalda, aby vybojovali bod při úplně prvním setkání těchto dvou týmu v Premier League na stadiónu Madejski v září. Doma pak United, v poslední sobotu roku 2006, zvítězili pouze 3:2, když Berkshirský klub dohrával zápas s deseti muži poté, co Sam Sodje dostal dvě žluté karty a byl vyloučen.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.