Interview:Sir Alex Ferguson

Být 6 bodů před druhou Chelsea a v osmifinále FA Cupu a Ligy Mistrů, pro Sira Alexe Fergusona je to nyní vrušující období a boss United je přesvědčený, že rozhodující budou nadcházející měsíce.

Jak se dívate na souboj o titul v současném postavení?

Jsme v dobré pozici. Povedl se nám zápas proti Tottenhamu na jejich hřišti a čeká nás dalších 6 těžkých zápasu na hřištích soupeřů. Nemyslím si, že můžete říct, že jeden zápas je těžší než ten druhý. Musíte se dívat na všechny jako na výzvy, které musíme překonat. Čekájí nás ještě dva velké zápasy proti Liverpoolu a Chelsea, ale také zápasy proti Fulhamu, Portsmouthu, Evertonu a Manchesteru City budou těžké. Náš osud leži v těchto venkovních zápasech“.

Co si myslíte o zbývajících domácích zápasech?

Čekají nás ještě dvě místní derby s Boltonem a Blackburnem. Nemůžete je nikdy vypustit, ale co mě povzbudí, zda-li hrajeme doma nebo venku, je forma týmu. Hráči si užívají svoji hru a hrají bez jakýchkoliv nervů, na což je skvělé se dívat. Pomohli k tomu hlavně naši zkušení hráči jako Larsson,Giggs, Scholes, Neville a Solskjaer“.

Jak cenní myslíte, že budou starší hráčí cenní v boji o titul?

Myslím, že jsou nejdůležitější částí, protože zde byli a zažilo to všechno už předtím. Samozřejmě, že forma týmu je celkově důležitá. Ale zkušenost vám pomůže přejít přes obtížné části. Starší hráči pomáhají každému kolem sebe“.

 

Jak to vypadá, Wayne Rooney se vrací do formy…

Pokud Wayne dosáhne takové formy, jako loni touto dobou, máme ještě lepší šanci. Minulý rok byl fantastický. Jsou zde náznaky toho, že se mu opět vrací forma. Skóroval proti Arsenalu, dvakrát proti Portsmouthu a také proti Watfordu – to jsou znaky toho, že se vrací zpět. Proti Tottenhamu měl 3 nebo 4 šance na gól a hrál velmi dobře do doby, než se nezranil. Mimo toho, že se Wayne vrací do své formy, tak máme opět k dispozici hráče jako Park Ji-Sung a Louis Saha. Tím je pak náš tým silnější“.

Rio odehrál 200.zápas proti Charltonu,jste s ním v této sezóně spokojený?

Rio je pro nás důležitý a po celou dobu se zlpešuje. Zlepšil důslednost a koncentraci v jeho hře. Myslím, že jako mladík byl trošku nedbalý a lehkomyslný a spoléhal se na svou rychlost a rovnováhu, kterému pomohli dostat se ze situací. V rámci různosti jeho atributů byste museli říct, že Rio je jedním z nejvíce kompletních obránců; Dobrá rovnováha, elektrizující rychlost,skvělá technika. Má všechno, co by jste požadovali po středním obránci. Doufáme, že Rio spolu s Nemanjou budou základním kamenem defenzívy v příštích letech“.

Tým bojuje na třech frontách – jste vzrušený z přicházejících měsíců?

Všichni jsme z toho vzrušeni. To je to,proč jsme tak pracovali po celou sezónu, musíme ale zůstat při zemi až do samého konce. Tým je dost silný a dost dobrý na to,aby vytrval do konce. V lize se musíme poohlížet jen sami na sebe a proto bychom se neměli soustředit na naše soupeře. Musíme nejprve sami odvádět dobrou práci. Potřebujeme odvahu a konzistenci, potom máme šanci. V Lize Mistrů nás čeká těžký zápas proti Lille. Jsou agresivní, dobře fyzicky vybaveni a bude to proti nim velmi obtížné".

zdroj;manutd.com 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.