United plánují nový ‚babes‘ memorial

Manchester United odhalil plány pro uctění památky 50. výročí od letecké katastrofy v Mnichově, které se bude konat příští rok.

Na datum 6. února 1958 se vždy bude vzpomínat, jako na nejtemnější den v klubové historii, když se letadlo s ‚ Busby Babes ‚ na palubě, zřítilo na mnichovském letišti při návratu z Bělehradu, kde tým hrál zápas Evropského Poháru.

Mrazivé počasí ovlivnilo vlastnosti letounu, který v Německu tankoval palivo. Bohužel, následky byly tragické a osm hráčů, jejichž jména jsou Geoff Bent, Roger Byrne, Eddie Colman, Mark Jones, David Pegg, Tommy Taylor, Liam Whelan a Duncan Edwards přišli o život společně s patnácti dalšími pasažéry.

Pocty se obětem vzdávají každý rok, na Old Trafford jsou hodiny a deska připomínající tuto událost, ale k 50. výročí  nabízí klubový šéf, David Gill odhalit nové plány pro lidi, kteří chtějí vzdát hold zesnulým legendám.

,, Mnichovská letecká tragédie je velmi významnou součástí struktury Manchesteru United‘‘, řekl Gill.

,, Každý, kdo v klubu pracuje, nebo mu fandí si uvědomuje důležitost této strašné tragédie a její dopady na historii klubu.‘‘

,, Naším úkolem je zajistit, aby tak významný milník, jakým 50. výročí tragédie bezpochyby je dostál své důstojnosti.‘‘

,, Jsme zavázáni, sdělit našim mladým fanouškům tyto události, abychom uchovali čerstvou vzpomínku na ty, kteří ztratili svůj život ve službách klubu.‘‘

,, Je pravda, že chystaná pocta bude významná a snadno přístupná všem, kteří stadion navštíví‘‘, prozradil Gill.

V prohlášení o usnesení klubu se také píše o chystaných sochách slavného tria , jehož členy jsou Denis Law, George Best a Bobby Charlton.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.