6.2.1958-Den, který se navždy zapsal černým písmem do dějin klubu

Oficiální stránky klubu manutd.com vzpomínají na všech 8 hráčů a 3 členy realizačního týmu a uvádí slova, která o nich předtím řekli ti, co je znali nejlépe.

Roger Byrne – věk-28 let, krajní obránce. 277 zápasů, 19 gólů, 33 startů za anglickou repre

Aristokratický fotbalista, který se mohl pyšnit skvělým pohybem. Roger byl hodně rychlý, a přes to dokázal nádherně držet míč – Sir Matt Busby.

Geoff Bent věk-25 let, krajní obránce. 12 zápasů

Když Geoff dozrál a dosáhl svých 20.narozenin, chtělo ho hodně klubů, ale on zůstal věrný. Mohl se tedy poohližet jen na sebe a byl skvělý tackler. Roger Byrne byl podobným hráčem a velmi odvážným, to byl taky důvod, proč Geoff odehrál tak málo zápasu. Byl ale dost dobrý na to, aby si uderžel místo v základní sestavě v nějakém jiném týmu – Jimmy Murphy.

Eddie Colman věk-21 let, stoper. 107 zápasů, 2 góly

Eddie byl veselý mladík a skvělý hráč. Zmocnil se míče a prokličkoval mezi hráči – nikdo ho nezastavil – Wilf McGuinness

 

David Pegg – věk 22-let, útočník, 148 zápasů, 28 gólů. 1 zápas za Anglii

David mohl být skvělým přínosem pro jakýkoliv tým, protože byl přirozený levonový hráč. Byl velmi, velmi chytrý a náš nejlepší levý záložník – Sir Matt Busby.
Mark Jones – věk 24-let, stoper, 120 zápasů, 1 gól

Mark byl opravdu milý chlapec, ale na druhou stranu neurvalý blázen, na kterého si nikdo na hřišti nebo mimo něj nedovolil – Bill Foulkes.

Duncan Edwards – věk 21, stoper, 175 zápasů, 21 gólů, 18 zápasů za Anglii, 5 gólů

Když jsem často slýchával, jak Muhammad Ali do světa prohlašuje, že je nejlepší, musel jsem se smát. Nejlepší ze všech byl fotbalista s jménem Duncan Edwards – Jimmy Murphy.

Jediný hráč, který mě vždy udělal druhořadým – Sir Bobby Charlton.

Tommy Taylor – věk 26-věk, útočník, 189 zápasů, 128 gólů, 19 zápasů za Anglii, 16 gólů

Cením si ho jako jednoho z nejlepších všech dob, nejlepšího středního útočníka a to musel zrealizovat všechen svůj potenciál. Byl typický blafující Yorkshireman, který se často choval jako šašek a byl skvělý týmový hráč – Bill Foulkes
Liam ‚Billy‘ Whelan – věk 22-let, útočník, 96 zápasů., 52 gólů, 4 zápasy za Irsko

Billy byl s míčem u nohy kouzelník. Nemyslím si, že opravdu věděl, jak dobrý byl a jak moc dobrým se mohl stát. Světový útočník. Jeho předvídavost a přechod byli naprostá třída – Albert Scanlon.

 zdroj;foto:www.manutd.com

 

 R.I.P

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.