Rudí ďáblové dobyli White Hart Lane!!!

United dokázali v neděli v podvečer porazit na WHL domácí Tottenham 4 ? 0 a opět zvýšili svůj náskok na rozdíl 6 bodů.

Spurs drželi s hostujícími hráči vyrovnanou partii do doby, než otevřel skóre Cristiano Ronaldo z pokutového kopu potom,co ve vápně fauloval Portugalce Steed Malbranque.

United už po po přestávce kontrolovali a přidali i další 3 góly. Nejprve se po rohu Michaela Carricka prosadil hlavou The Monster a pak po prudké přihrávce Ronalda i Paul Scholes, který dorazil míč na brankové čaře. Poslední gól přidal po ukázkové přihrávce Sahy i Ryan Giggs.

Jedinou negativní tečkou v zápase je van der Sarův zlomený nos, potom co dostal úder kolenem do obličeje od Robbieho Keane. V bráně ho pak musel nahradit John O´Shea, když United už do té doby vypotřebovali všechny 3 střídání a Sheasy tak ukázal, že umí zahrát opravdu všude.

Výsledek byl nakonec pro Spurs trošku krutý po jejich velmi působivém a bojovném výkonu v 1.půli. Tým Martina Jola utrpěl dvě kruté porážky během 4 dnů,když nejprve podlehl na Emirates Stadium Arsenalu 3 1 a pak doma prohrál 0 4 s Rudými ďábli.

Začátek zápasu začli lépe domácí a častěji drželi míč na svých kopačkách. No, první kdo zahrozil, byli hosté. Po nahrávce Ronalda pronikl Larsson do poktového území a domácí stoper Gardner ho jasně fauloval, ale rozhodčí Clattenburg pokutový kop neodpískal. Podobná situace nastala těsně před koncem 1.poločasu,kdy pronikl do 16-ky Ronaldo,kterého zezadu fauloval Malbranque a rozhodči už teď ani na chvilku neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Zpomalený záběr pak ukázal, že kontakt hráče Spurs byl minimální.

No, k penaltě si stoupl Portugalec a bezpečně ji proměnil. Robinson sice směr střely vystihl, ale i tak neměl šanci, střela byla parádně umístěná. Během přestávky zřejmě proběhl Fergieho „fén“, protože skotský manager určitě nemohl být s dosavadním výkonem svého mužstva spokojen. Do druhého poločasu jsme vlétli skvěle a během prvních dvou minut musel Robinson dvakrát vytahovat nad břevno hlavičky Carricka a Vidice. Napotřetí už nebyl tak úspěšný, když Carrick poslal na hlavu Vidice parádní centr, po kterém neměl Srb problémy hlavičkou vstřelit druhý gól v zápase.

O pár minut později vidělo White Hart Lane další gól v síti svého brankáře. Ronaldo na pravé straně lehce obešel Leeho, potáhl míč a tvrdou přihravkou nahral do malého vápna Paulu Scholesovi, který sice nadvakrát, ale i přesto dopravil míč do sítě. Bylo to teda již 3:0. Největší šanci Spurs v zápase měl na kopačce Dimitar Berbatov, když si parádně naběhl za obranu United. Van Der Sara však nepřekonal. Berbatov se dostal k zakončení ještě jednou, když vyskočil v malém vápně nejvýše a poslal na van Der Sara parádní hlavičku. Holanďan však výtahl ještě více parádní zákrok a i díky němu svítila na ukazately skóre na straně Spurs stále nula.

V 77.minutě ještě přidal 4. a poslední gól Giggsy. Míč se dostal k Sahovi, který udělal kličku dvoum protihráčům, rozhlédl se a poslal za obranu geniální přohrávku Giggsovi, který se řítil sám na Robinsona, zachoval se klidně a chladnokrevně zakončil. Jak zápas skončil, asi všichni víte. Van der Sar utrpěl po střetu s Keanem zlomeninu nosu, United už nemohli střídat a tak šel do brány Sheasy. Vyznamenal se především bravůrním zákrokem proti Keanovi, když typickou zpětnou přihrávku Ferdinanda na brabkáře vystihl Keane a řítil se one on one, ale Sheasy skvěle vyběhl, přečetl Irův úmysl a parádně zakročil. United díky fámoznímu druhému poločasu opět utekli Chelsea na rozdíl 6 bodů.

Tottenham: Robinson, Chimbonda, Young-Pyo Lee, Dawson, Gardner, Lennon, Huddlestone, Zokora (Ghaly 56), Malbranque, Defoe (Keane 56), Berbatov.
Subs Not Used: Cerny, Murphy, Rocha.

Booked: Chimbonda, Keane.

Man Utd: Van der Sar, Neville, Evra, Ferdinand, Vidic, Ronaldo (Park 68), Carrick, Scholes, Giggs (O’Shea 80), Rooney (Saha 64), Larsson.
Subs Not Used: Kuszczak, Heinze.

Booked: Vidic, Rooney, Larsson.

Goals: Ronaldo 45 pen, Vidic 48, Scholes 54, Giggs 77

Att: 36,146.